Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Androgeninė alopecija
www.infomed.lt Aistė Vidžiūnaitė
2008-05-10

Androgeninis plikimas (androgeninė alopecija, vyriškasis plikimas)

Androgeninė alopecija – tai plikimas, atsirandantis dėl paveldėtos plaukų folikulų savybės neįprastai reaguoti į normalų kraujyje esančių vyriškų lytinių hormonų (androgenų) kiekį. Androgeninė alopecija yra dažniausia plikimo priežastis, ji lemia apie 95 proc. nuplikimo atvejų. Anksčiau į plikimą buvo žiūrima kaip į nesėkmę, nepageidaujamą procesą, tačiau paskutiniuoju metu tokia nuomonė keičiasi, ir plikai skusta galva tampa madinga.

Kas sukelia vyrų plikimą?

Kai kurių vyrų tam tikros galvos odos sritys yra itin jautrios vyriškiems lytiniams hormonams, cirkuliuojantiems kraujyje. Šie hormonai lemia, jog plaukų folikulai (iš kurių auga plaukai) susitraukia, ir iš jų nebauga nauji plaukai, todėl, seniesiems palaipsniui slenkant, ima ryškėti plikė. Paprastai plikti pradeda 20-30 metų amžiaus vyrai. Pirmas pasikeitimas paprastai yra plaukų retėjimas smilkiniuose, vėliau ima silpnėti plaukai viršugalvyje. Plaukų retėjimas kaktos šonuose pastebimas maždaug 90 proc. subrendusių vyrų, tačiau tolimesnis plikimas progresuoja tik apie 50 proc. vyrų.

Ar galima išvengti plikimo?

Vyrų plikimas yra nulemiamas genetiškai (perduodamas iš kartos į kartą). Šiai problemai spręsti gydytojai gali skirti medikamentų, tačiau jie kartais turi nepageidaujamų poveikių.

Ką daryti ėmus plikti?

Pirmiausia turite suprasti, kaip jūs jaučiatės netekdami dalies plaukų. Didžioji dalis vyrų ima plikti, tačiau jie į tai reaguoja labai skirtingai. Svarbu suvokti, kad plaukų slinkimas – natūralus procesas. Geriau nesistenkite praretėjusių plaukų plotų slėpti po peruku ar likusiais plaukais, o palikite juos ramybėje arba nusiskuskite plikai. Jei vis dėlto nusprendėte prarastus plaukus susigrąžinti, galite rinktis vieną iš toliau aprašytų metodų. Nepamirškite, kad visi šie gydymo metodai pareikalaus laiko, kantrybės bei finansinių investicijų.

Medikamentinis gydymas

Galite išbandyti minoksidilo losjonus, kuriais galvos oda tepama du kartus per dieną. Pirmiausia minoksidilas buvo sukurtas kaip su aukštu kraujospūdžiu padedantis kovoti vaistas, o plaukų augimo suaktyvėjimas buvo pastebėtas kaip šalutinis (šiuo atveju pageidautinas) poveikis. Šie losjonai daugiau ar mažiau efektyviai padeda 60 proc. vyrų, deja jų poveikis trunka tik tol, kol jie naudojami.

Jums padėti gali ir geriami vaistai, iš dalies blokuojantys vyriškus lytinius hormonus. Didesnės šio vaisto dozės skiriamos gerybine prostatos hipertrofija sergantiems vyrams.

Plastinė chirurgija

Kartais plastinė chirurgija yra vienintelis efektyvus metodas atgauti prarastus plaukus, o jos galimybės šioje srityje nuolat didėja. Jei vyrui plinka tik ribota galvos odos sritis, jam gali būti rekomenduojamas plaukų persodinimas (transplantacija). Ar vyrui gali būti atlikta ši procedūra, priklauso nuo jo amžiaus, plaukų spalvos, plikimo prigimties ir to, ar jo plaukai tiesūs, ar garbanoti.

Kita rekomenduojama procedūra – plaukuotosios galvos dalies odos ištempimas naudojant specialius ekspanserius (balionėlius). Oda paprastai tempiama mėnesį arba du. Vėliau balionėliai pašalinami, ir išpjaunama plikoji galvos odos dalis. Plaukuotosios dalies odos pertekliumi padengiama buvusi plika galvos sritis. Tačiau tokią procedūrą (ypač odos tempimo laikotarpį) ištverti ryžtasi itin retas vyras.

Moterų plikimas

Moterys taip pat gali plikti, ypač jei plikimas yra dažnas reiškinys jų giminėje. Paprastai moterys plikti pradeda vėliau nei vyrai, ir plinka tik jų viršugalvis. Moterys beveik niekada visiškai nenuplinka.


Jums gali būti naudinga:
Priemonė skatinanti plaukų augimą Spectral.DNC-N 60ml


Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 110 - 87 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7