Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Bakterinė odos infekcija
www.infomed.lt Brigita Budrytė
2008-07-01
 
Pūslinė (Impetigo, bakterinė odos infekcija, Bacterial skin infection)
 
Pūslinė plinta kasantis niežinčius spuogelius, kurie ir yra ligos požymis. Dėl ilgai trunkančios infekcijos gali likti randai. Pūslinė yra dažna, labai užkrečiama odos liga, kurią sukelia stafilokokai ar rečiau streptokokai.
 
Ar pūslinė pavojinga?
 
Ji nėra pavojinga, tačiau labai užkrečiama liga.
 
Kaip atrodo pūslinė?
 
Pirmiausiai ji pasirodo kaip mažas įdrėskimas ar niežinti egzeminė dėmelė (odos uždegimas) atrodytų visai sveikoje odoje. Mažas, raudonas, niežintis spuogelis greitai virsta pūslele, užpildyta gelsvu turiniu. Vėliau pūslelės viršus sukietėja ir šlapiuoja, tuo pačiu metu atsirandant naujoms pūslelėms toje pačioje ar kitose kūno vietose. Dažniausiai pūslinė prasideda ant veido, ypač apie lūpų kampučius, nosį ir už ausų.
 
Kam ši infekcija pavojinga?
 
Labai tikėtina, kad pūsline susirgs vaikai ir paaugliai, sergantys egzema (atopiniu dermatitu). Norint išvengti infekcijos, būtina atidi odos priežiūra. Pūslinė yra lengvai perduodama kontakto metu, todėl dažnai pasitaiko darželiuose ir žaidimų aikštelėse būnantiems vaikams.
 
Kaip gydoma pūslinė?
 
Jei įtariate susirgimą pūsline, susisiekite su savo šeimos gydytoju, nes reikėtų pradėti gydymą, kol dar vaikas neužkrėtė kitų vaikų.
 
Nemedikamentinis gydymas – tai tokios priemonės, kaip prausimasis naudojant muilą ir vandenį, pūslinės pažeistų vietų džiovinimas ore.
 
Daugelis šeimos gydytojų gydo pūslinę naudodami baktericidinius tepalus, tokius kaip fuzidino rūgštis ar kt. Bet jei sergama sunkesne forma, būtina naudoti geriamuosius antibiotikus.
 
Taip pat svarbu tirpinti šašus tepalais, nes ligą sukeliančios bakterijos išlieka po jais.
 
Kada vėl galima leisti vaikui būti su kitais vaikais?
 
Ikimokyklinio amžiaus vaikai neturėtų grįžti į darželius ar žaidimų aikšteles, kol nenukrenta šašai, ir vaikas nebegali užkrėsti kitų. Maži vaikai liečia ir kasosi šašus, todėl padidėja infekcijos tikimybė.
 
Mokyklinio amžiaus vaikai gali pradėti lankyti pamokas praėjus savaitei po gydymo pradžios, net jei dar likę šašų – svarbiausia, kad jų neliestų ir nekasytų. Bet pats svarbiausias dalykas, kurį turi atsiminti vaikas, yra reguliariai plauti rankas, naudotis tik savo asmeniniu rankšluosčiu, šepečiu, šukomis.
 
Svarbu, kad mokykloje būtų teisingai suprantama pūslinės kilmė, ir kad šašai nebūtinai reiškia, kad asmuo vis dar gali užkrėsti kitus.
 
Naudingi patarimai
 
Trumpai nukarpykite vaiko nagus ir paaiškinkite jam, kad nesikasytų šašų, nekrapštytų nosies, nekramtytų nagų ir nečiulptų pirštų.
  • Jei jūsų vaikas jau serga atopiniu dermatitu, kreipkitės patarimo ir efektyvaus gydymo į šeimos gydytoją.
  • Nepamirškite nusiplauti rankų, palietę savo ar savo vaiko šašus.
  • Išmokykite vaiką reguliariai plautis rankas ir duokite asmeninį rankšluostį.
  • Paaiškinkite vaikui, kodėl jis turi rūpintis higiena ir stengtis neliesti šašų.

Skaityti komentarus (3)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 34 + 30 - 21 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7