Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Colica
www.infomed.lt Aistė Vidžiūnaitė
2008-05-10

Kūdikių pilvo skausmas (kūdikių pilvo diegliai)

 
Pilvo diegliai pasireiškia 10-15 proc. kūdikių. Gydytojai nesutaria nei dėl vienintelės šių dieglių priežasties, nei dėl tinkamiausio gydymo būdo, taigi šiame straipsnyje bus aptartos populiariausios pilvo dieglių atsiradimo teorijos ir rekomenduojamos priemonės, padėsiančios kūdikiui pasijusti geriau. Viena populiariausių teorijų teigia, jog kūdikių pilvo dieglius lemia žarnyno spazmai, atsirandantys dėl pernelyg aktyvaus žarnyno raumeninio sluoksnio susitraukinėjimo. Kitų gydytojų manymu yra atvirkščiai: diegliai prasideda dėl per retų žarnyno judesių, nes žarnyne kaupiasi oras ir plečia žarnas sukeldamas skausmą. Kaip dar viena galima dieglių priežastis įvardijamas per greitas ar per gausus valgymas, gausus oro nurijimas be atsirūgimo.

Kaip suprasti, jog kūdikį vargina pilvo diegliai?
 
Jog kūdikį vargina vidurių diegliai galite įtarti, jei vaikas garsiai verkia ir 2-3 valandas nepavyksta jo nuraminti, vaikas dažnai verkia tuo pačiu metu keliskart per dieną, jo pilvukas skausmingas, kartais girdimas gurgimas pilvo srityje. Nepamirškite, jog pilvo diegliai gali būti ne vienintelė kūdikio verkimo ir neramumo priežastis, tad prieš nuspręsdami, kad jūsų kūdikį vargina pilvo spazmai, pasikonsultuokite su gydytoju.
 
Ar motinos mityba gali daryti įtaką kūdikio pilvo diegliams?

Kai kurių gydytojų manymu, krūtimi maitinamo kūdikio motina, vartodama dujas skatinantį išsiskirti maistą, gali sukelti kūdikio pilvo dieglius ar juos sustiprinti, todėl jei jūsų kūdikį vargina pilvo diegliai, patariama vengti apelsinų sulčių, daržovių (ypač svogūnų ir kopūstų), obuolių, slyvų, aštraus maisto, produktų turinčių kofeino (kavos, arbatos, šokolado).
 
Ką daryti, kad kūdikis pasijustų geriau?

Dauguma pilvo dieglių varginamų kūdikių nurimsta supami ant kelių, supamajame krėsle ar lopšyje, kiti geriau pasijunta nešiojami, nes junta jūsų kūno šilumą ir judesius. Kai kurie vaikai geriau pasijunta tvirtai suvystyti. Kūdikiui geriau pasijusti gali padėti švelnus pilvuko masažas. Pilvuką masažuokite švelniai sukdami ratus pagal laikrodžio rodyklę. Kartais vaiką nuramina muzika ar monotoniški garsai, todėl galite pabandyti jam padainuoti. Be to, skatinkite kūdikį dažniau atsirūgti, maitindami kūdikį jį pasodinkite (jei jis jau pakankamai didelis), o jei kūdikį maitinate mišinėliais – išbandykite kitų firmų produktus.

Kūdikio pilvo diegliai sukelia stresą visai šeimai, nes jos nariams sunku matyti nuolat verkiantį kūdikį. Ypač sunku tai gali būti pirmąkart tapusiems tėvais. Svarbiausia yra nesijausti kaltais ir suprasti, jog jūsų kūdikis yra sveikas ir per kelis mėnesius dieglius išaugs. Be to, pilvo diegliai nedaro įtakos kūdikių vystymuisi.

Labai svarbu šiuo sunkiu laikotarpiu tėvams nepamiršti ir pasirūpinti savimi, todėl galite prie kūdikio budėti pakaitomis, be to galite paprašyti kitų šeimos narių ar draugų pagalbos. Galbūt geriau pasijusite pasikalbėję su kitais tėvais, kurie buvo susidūrę su šia problema. Ir nepamirškite, jog pilvo diegliai tėra laikina problema.


Jums gali būti naudinga:
Arbata Pankolių vaikams APOTHEKE BIO 1,5g N20

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 7 * 10 - 16 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7