Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Juostinė pūslelinė
www.infomed.lt Rasa Žemaitaitytė
2009-09-29

Juostinė pūslelinė – tai ūminis vienpusis skausmingas pūslelinis odos pažeidimas.

Kas serga juostine pūsleline?

Juostine pūsleline suserga per savo gyvenimą apie 10-20% žmonijos. Šiek tiek dažniau serga žmonės, kurių imunitetas yra jau pažeistas, tai infekuotieji ŽIV (žmogaus imunodeficito virusu), sergantys piktybiniais navikais ar ligoniai, kurie patyrė širdies ar inkstų persodinimo operaciją. Daugumą sergančiųjų sudaro vyrai vyresni nei 50 metų.

Kas sukelia juostine pūslelinę?

Užsikrečiama oro lašeliniu būdu nuo sergančiųjų vėjaraupiais. Varicella zoster virusas po pirminės infekcijos išlieka nervų mazguose ir juose „apsigyvena“, o juostine pūsleline susergama tuomet, kai virusas reaktyvuojamas. Viruso reaktyvavimąsi gali lemti daug įvairių priežasčių: imuniteto susilpnėjimas, gretutinės ligos, stresinės situacijos.

Kokie juostinės pūslelinės simptomai?
  • Vienpusis skausmas;
  • galvos skausmas;
  • silpnumas;
  • karščiavimas;
  • pūslelinis bėrimas.
Kokia ligos eiga?

Iš pradžių atsiranda vienpusis skausmas. Kartu pradeda skaudėti galvą, kamuoja silpnumas, kyla kūno temperatūra. Tokia būsena tęsiasi iki 14 dienų, iki pūslelinio bėrimo pradžios. Ant paraudusios odos atsiranda grupuotų pūslelių, užpildytu skaidriu skysčiu. Pūslelėms trūkus atsiranda žaizdelės, kurios pasidengia šašais. Bėrimai išnyksta per 2-3 savaites.

Bėrimai atsiranda pagal nervo eigą ir dažniausiai jie atsiranda tarpuose tarp šonkaulių, veido srityje, juosmens ar kryžkaulio srityje, retai gali pasitaikyti burnos ar lyties organų gleivinėse.

Kaip diagnozuojama juostinė pūslelinė?

Laboratorinių tyrimų dažniausiai nereikia, diagnozuojama remiantis surinkta anamneze ir ligos pasireiškimu, klinikiniais simptomais.

Kaip juostinė pūslelinė gydoma?

Gydymą reikėtų pradėti kuo anksčiau, nes tuomet mažesnė tikimybė poherpetiniai neuralgijai (liekamieji skausmai bėrimų vietoje). Gydymą geriausia pradėti per 48 val. nuo bėrimo pradžios. Gydoma antivirusiniais vaistais (tokias kaip Acikloviras, Valacikloviras ar kt.). Vaistai gali būti skiriami geriamaja forma arba infuzijomis į veną.

Prognozė

Gera, jei ligos eiga nekomplikuota ir ligoniui nėra imuniteto nepakankamumo.

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 64 + 39 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7