Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Nudegimai

www.infomed.lt Aistė Vidžiūnaitė
2008-05-10

Nudegimai (nelaimingi atsitikimai)

Nudegimai – tai odos ir giliau esančių audinių pažeidimai dėl kontakto su ugnimi, elektra, radiacija ar cheminėmis medžiagomis. Nudegimai skirstomi:

  • Pirmo laipsnio nudegimai – oda paraudusi, labai jautri ir skausminga. Pažeidžiamas tik paviršinis odos sluoksnis – epidermis.
  • Antro laipsnio nudegimai – pažeidžiami ir gilesni odos sluoksniai.  Atsiranda skaidraus skysčio pripildytų pūslelių.
  • Trečio laipsnio nudegimai – nekrozuoja visi odos sluoksniai.
  • Ketvirto laipsnio nudegimas – pažeidžiami ir giliau esantys audiniai, oda apanglėja, pažeidžiami nervai.

Kada būtina kreiptis į gydytoją?

Nudegus svarbu įvertinti  situaciją ir nuspręsti, ar pirmąją pagalbą galime suteikti patys, ar būtina kreiptis į gydytoją. Į gydytoją reikia kreiptis, jei pažeistas didesnis nei delnas odos paviršius, arba jei nudegimas yra veido, kaklo, rankų, tarpvietės srityje. Gydytojas turi apžiūrėti visus trečio, ketvirto ir didžiąją dalį antro laipsnio nudegimų.

Pirmoji pagalba nudegus

Labai svarbu tinkamai suteikti pirmąją pagalbą nudegusiajam, nes nuo to priklausys vėlesnio gydymo veiksmingumas. Nudegusią vietą reikia atvėsinti drungnu tekančiu vandeniu (vėsinama apie 20min.). Vanduo neturi būti šaltas. Be to, ant nudegusios vietos negalima dėti ledo, nes tuomet audiniai dar labiau pažeidžiami didelio temperatūrų skirtumo. Skausmą malšinkite nuskausminamaisiais vaistais. Kad nepatektų infekcija, atvėsinus žaizdą reikia uždengti steriliu tvarsčiu. Ant veido ir tarpvietės tvarstis nededamas. Jei drabužiai yra prilipę prie odos, jų negalima nuplėšti, tvarstoma ant jų. Susidarius pūslėms, jų negalima lupti ar pradurti, nes tuomet padidėja infekcijos tikimybė. Patys nenaudokite jokių tepalų ar liaudies medicinos priemonių, ant nudegusios vietos netepkite sviesto, aliejaus ar kitų medžiagų. Užtepus ant nudegusios vietos riebalų, susidaro jų plėvelė, ir nudegimas plinta gilyn į audinius, taip juos dar labiau pažeisdamas. Vadovaujantis kai kuriais liaudies medicinos receptais (pvz.: tepant nudegusią vietą šlapimu), galima žaizdą užkrėsti mikroorganizmais, sukeliančiais infekciją.

Kokios galimos nudegimų komplikacijos?

Nudegus prarandama odos, kaip apsauginio barjero, funkcija, todėl padidėja infekcijų tikimybė. Dėl šios priežasties nudegusi vieta turi būti dengiama steriliais tvarsčiais. Jei pastebite infekcijos požymius (paraudimą, patinimą, vietinį temperatūros pakilimą, skausmą), būtinai kreipkitės į gydytoją. Be to, stipriai nudegus organizmas netenka didelio skysčių kiekio. Dėl to gali sutrikti kraujo apytaka ir druskų balansas. Dėl šios priežasties nudegus patariama vartoti daug skysčių, jei reikia, jie gali būti lašinami į veną.

Gyjant nudegimams, gali likti randai.


Jums gali būti naudinga:
Purškalas žaizdoms SOS Windstar 50ml
Gelis hidrofilinis greitesniam žaizdos gijimui HemaGel 5g

Skaityti komentarus (10)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 93 - 49 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7