Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Otitis externa
www.infomed.lt Aistė Vidžiūnaitė
2008-07-10
 
Išorinės ausies uždegimas (ausies landos uždegimas, „plaukiko“ ausis,Otitis externa, išorinės landos uždegimas, Inflammtion of the outer ear)
 
Išorinės ausies uždegimą (ausies landos uždegimą, „plaukiko“ ausį) dažniausiai sukelia bakterinė arba grybelinė infekcija. Uždegimas dažniausiai prasideda neduodančiu ramybės niežėjimu. Negydomas išorinės ausies uždegimas gali sukelti labai intensyvų skausmą, gelsvas pūlingas išskyras ir net laikiną klausos praradimą.
 
Išorinės ausies uždegimo priežastys
 
Išorinės ausies uždegimas – problema, varginanti žmones, praleidžiančius daug laiko vandenyje, gyvenančius drėgnoje aplinkoje ar gausiai prakaituojančius. Vanduo ir drėgmės perteklius nuplauna ausies kanalo apsauginį vaško barjerą ir sudaro palankias sąlygas bakterijų augimui. Priešingai paplitusiai nuomonei, plaukiojimas užterštame vandenyje nesukelia „plaukiko ausies“, jei odos-vaško barjeras yra nepažeistas. Itin dažnai išorinės ausies uždegimu suserga plaukiojantys baseine, nes vandens ir chloro mišinys paverčia vidine ausies terpę šarmine (normaliai ji yra rūgštinė) ir sukuria itin geras sąlygas bakterijų ir grybelių augimui. Ausų krapštukų naudojimas ausų valymui taip pat pažeidžia odos-vaško barjerą, sustumia sierą giliau į ausį, ir yra dažniausiai išorinės ausies uždegimo priežastis. Ausies kanalo gleivinės įbrėžimai ir kitos traumos taip pat didina šio tikimybę susirgti šiuo uždegimu.
 
Kaip pasireiškia išorinės ausies uždegimas?
 
Visų pirma, išorinės ausies uždegimas pasireiškia ausies niežėjimu, skausmu, kuris sustiprėja patempus ausies lezgelį, karščiavimu. Iš ausies kanalo gali skirtis pūlingos išskyros, ausis parausta, patinsta (kartais net užsiveria ausies kanalas ir patinsta visa infekuotos ausies veido pusė), ausies kanale gali atsirasti skausmingas gumbelis, egzema (niežtinčios, pleiskanojančios, paraudusios odos ploteliai). Ausies kanale susikaupus pūliams, galimas laikinas klausos netekimas.
 
Kaip diagnozuojamas išorinės ausies uždegimas?
 
Prieš imdamasis gydyti išorinės ausies uždegimą, gydytojas turi įsitikinti, kad pacientas neserga kita, panašiais simptomais pasireiškiančia liga: egzema, folikulitu (plauko folikulo uždegimu) ar vidurinės ausies uždegimu. Apklausęs ligonį ir apžiūrėjęs ausį, gydytojas gali paimti ausies išskyrų mėginį, kad nustatytų, kokie mikroorganizmai sukėlė uždegimą. Atlikus kraujo tyrimą, gali būti nustatytas padidėjęs leukocitų ir C reaktyvaus baltymo kiekis.
 
Kaip gydomas išorinės ausies uždegimas?
 
Pirmiausia svarbu tinkamai rūpintis ausų higiena ir bandyti išvengti infekcijos. Venkite valyti ausis ausų krapštukais. Stenkitės, kad maudantis ežere ar baseine vanduo kuo rečiau pakliūtų į ausis. Vandeniui į jas patekus, galite vartoti įvairius antiseptinius ausų lašus. Jie parduodami vaistinėse be recepto ir yra nebrangūs. Taip pat galite ausis įtrinti alkoholiu ar vyno actu.
 
Jei jau užsikrėtėte išorinės ausies uždegimu, neskubėkite iš karto vartoti antibiotikų. Vyresniems vaikams ir suaugusiesiems patariama iš pradžių palaukti, jei sloguojama – gydyti slogą. Gydytojas gali skirti vietinius antibiotikus (ofloksaciną, polimiksiną B) ar priešgrybelinius ausų lašus infekcijai gydyti ir kortikosteroidus uždegimui slopinti. Jei vietiniai antibiotikai nepadeda, gali būti skiriami geriamieji antibiotikai. Jei skausmas itin varginantis, galite vartoti acetaminofenus (paraceptamolį) ar ibuprofeną, o jei jie nepadeda, gydytojas gali skirti stipresnius nuskausminamuosius. Kartais tenka chirurginiu būdu pašalinti negyvus audinius. 

Ausies uždegimo simptomams išnykus, dar bent tris savaites saugokitės, kad į ausies kanalą nepatektų vandens.


Jums gali būti naudinga:
Ausų lašai su natūraliais eteriniais aliejais Otosan 10ml

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 8 * 5 - 13 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7