Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Ūminis virusinis bronchitas
www.infomed.lt Aistė Vidžiūnaitė
2008-05-03

Ūminis virusinis bronchitas, respiracinis sincitinis virusas
 
Respiracinis sincitinis virusas (RS virusas) – tai virusas, žiemą mažiems vaikams dažnai sukeliantis ūminį bronchitą. Paprastai suserga jaunesni nei 2 metų vaikai, dažniausiai dar nesulaukę 6 mėnesių. Ši liga dažniausiai nepavojinga gyvybei, ir dauguma vaikų visiškai pasveiksta be ilgalaikių pasekmių.

RS virusas dažniausiai tiesiogiai perduodamas vieno žmogaus kitam. Nors vyresniems vaikams ir suaugusiesiems virusas gali pasireikšti kaip paprastas peršalimas, mažus  vaikus ir kūdikius  RS virusas gali labai išsekinti. Tokiu atveju gydymas ligoninėje yra būtinas.
 
Simptomai
 
Mažiems vaikams liga paprastai prasideda nosies varvėjimu ir čiauduliu. Vėliau pakyla temperatūra iki 38-39°C, vaikas pradeda kosėti, jam sunku kvėpuoti. Simptomai paprastai pasireiškia per kelias valandas, bet sunkiausias ligos periodas paprastai būna 2-3 dieną  po kosulio pradžios. Tuomet paveikiami smulkieji plaučių kvėpavimo takai ir kvėpuoti tampa dar sunkiau, kvėpavimas gali būti skausmingas. Tai gali sukelti hiperventiliaciją (dažną kvėpavimą).

Švilpimo garsas krūtinėje, išblyškęs veidas, pamėlusi oda aplink burną ir po nagais yra galimi ženklai, jog vaiko būklė tapo rimtesnė. Jaunesnius nei 6 mėnesių vaikus tampa sunku maitinti krūtimi, jie prastai miega dėl kvėpavimo sunkumų. Retais sudėtingais atvejais vaikui tampa beveik neįmanoma kvėpuoti. Dėl to ir dėl aukštos temperatūros vaikas netenka skysčių, jų balansas neatstatomas.

Galimi RS viruso simptomai: mieguistumas, šalta, sausa, išblyškusi oda, įdubusios akys, pagreitėjęs pulsas, įdubęs momenėlis.
 
Kaip gydomas RS virusas?

Vakcina, apsauganti nuo RS viruso, nesukurta.Jaunesni nei 6 mėnesių vaikai, užsikrėtę RS virusu, dažnai guldomi į ligoninę, ypač jei jiems sunku kvėpuoti, valgyti, gerti ar miegoti. Dažnai vaikui skiriama deguonies terapija (duodama kvėpuoti deguonies mišiniu, dėl ko tampa lengviau kvėpuoti) arba vaistai, plečiantys kvėpavimo takus. Jei vaikas neteko daug skysčių, jie jam gali būti sulašinami į veną lašeline.

Antibiotikais RS virusas negydomas, nes tai – virusinės, o ne bakterinės kilmės liga. Vyresni vaikai dažniausiai gydomi namie. Nors vaikai pasveiksta greičiau nei per savaitę, daugelis dar ilgą laiką kosti.
 
Kaip išvengti RS viruso?

Jaunesnius nei 6 mėnesių vaikus reikėtų saugoti nuo kontakto su peršalusiais žmonėmis. Tai labai svarbu žiemą, ypač jei kūdikis yra neišnešiotas ar turi širdies problemų. Nenorėdamas užkrėsti kitų, peršalęs žmogus turėtų prieš gamindamas maistą, valgydamas, išsipūtęs nosį plauti rankas su muilu.
 
Patarimas

Svarbu stebėti vaiką ir įsitikinti, kad jis gali normaliai kvėpuoti, jam netrūksta skysčių. Vaikas turi kuo daugiau gerti. Jam po galva padėjus daugiau pagalvių, ar, jei vaikas mažas, pakėlus jo galvą, bus lengviau kvėpuoti.

Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 10 * 5 - 7 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7