Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Priešlaikinė ejakuliacija
www.infomed.lt Aistė Vidžiūnaitė
2008-05-07
 
Priešlaikinė ejakuliacija (priešlaikinis spermos išsiliejimas, rapid ejaculation, premature ejaculation)
      
Priešlaikinė ejakuliacija yra dažniausia jaunesnių nei 40 metų vyrų seksualinė problema. Manoma, kad nuo jos kenčia kas trečias vyras. Priešlaikinė ejakuliacija yra apibūdinima kaip spermos išsiliejimas anksčiau, nei to norėtų abu partneriai, negalėjimas kontroliuoti išsiliejimo. Priešlaikinės ejakuliacijos sąvoka yra ginčytina, nes normali lytinių santykių trukmė nėra apibrėžiama, ji gali būti labai įvairi, priklausomai nuo abiejų partnerių poreikių. Pavyzdžiui, vyras gali pajusti orgazmą po 8 minučių, tačiau tai nebus problema, jei jo partnerei pakanka 5 min. Tačiau vyras, galintis atidėti ejakuliaciją 20min., gali manyti, kad tai yra per mažai, jei jo partnerei reikia bent pusvalandžio orgazmui pajusti.

Kartais sperma išsilieja vos prisilietus prie partnerės ar pagalvojus apie lytinį aktą – tuomet akivaizu, jog ejakuliacija yra priešlaikinė. 2006-ųjų metų duomenis, vidutinė vyrų, turinčių problemų dėl priešlaikinės ejakuliacijos, lytinio akto trukmė yra 1,8 min., o vyrų, manančių, jog šios problemos neturi – 7,3 min. Beje, kartas nuo karto pasitaikanti priešlaikinė ejakuliacija neturėtų kelti nerimo, gydymas rekomenduojamas tik tuo atveju, jei tai nutinka penkiasdešimties procentų lytinių santykių metu ar dažniau.

Priešlaikinė ejakuliacija gali būti skirstoma į pirminę (ejakuliacijos problemos yra aktualios visu lytinio aktyvumo laikotarpiu) ir antrinę (priešlaikinė ejakuliacija atsirado ne iš karto pradėjus lytinį gyvenimą).
 
Ar priešlaikinė ejakuliacija yra problema?
 
Dažniausiai priešlaikinė ejakuliacija yra problema, nes sukelia partnerių nepasitenkinimą, gali neigiamai paveikti poros tarpusavio santykius. Taip pat tai menkina vyro pasitikėjimą savimi, jis net gali imti vengti lytinių santykių.
 
Kas sukelia per greitą spermos išsiliejimą?
 
Ekspertai vis dar bando nustatyti, kas sukelia priešlaikinę ejakuliaciją. Seniau buvo manoma, kad tai lemia vien psichologinės priežastys, tačiau dabar jau žinoma, kad per greitam spermos išsiliejimui įtakos turi ir biologiniai veiksniai.

Kai kurie gydytojai teigia, kad praeities seksualiniai išgyvenimai (pvz.: skubėjimas pasiekti orgazmą bijant būti užkluptiems), kaltės jausmas lytinių santykių metu gali daryti įtaką per greitam spermos išsiliejimui. Kiti psichologiniai veiksniai, lemiantys ejakuliacijos sutrikimus, yra nerimas (nebūtinai susijęs su lytiniais santykiais), erekcijos sutrikimai (vyrui santykių metu mąstančiam, ar pavyks išlaikyti erekciją, gali būti sunku kontroliuoti ejakuliaciją).

Biologiniai veiksniai, galintys lemti priešlaikinę ejakuliaciją: hormonų kiekio kraujyje pakitimai, smegenų cheminių medžiagų (neurotransmisorių) kiekio pakitimai, ejakuliacinės sistemos aktyvumo sutrikimas, tam tikros skydliaukės ligos, priešinės liaukos (prostatos) ir šlaplės uždegimas ar infekcija, genetiniai faktoriai. Kartais per ankstyvą spermos išsiliejimą gali lemti ir nervų sistemos pažeidimai dėl traumos ar operacijos, abstinencijos sindromas, nustojus vartoti narkotikus arba vaistą trifluoperaziną (Stelaziną).
 
Kaip galima išvengti priešlaikinės ejakuliacijos?
 
Norint išvengti priešlaikinės ejakuliacijos, galima taikyti kelis metodus: specialias technikas, psichoterapiją ir medikamentus.

Patariama išbandyti šias technikas:
  •  „Pasiruošimas“. Vaikinams patariama pabandyti masturbuotis likus 1-2 valandoms iki lytinio akto.  Šis būdas rekomenduojamas jauniems vyrams, nes jiems dažniausiai nesunku antrą kartą pasiekti erekciją ir paprastai ji trunka ilgiau, nei pirmoji. Taip pat galite pabandyti lytinio akto metu kuriam laikui nutraukti frikcijas ir taip nutolinti orgazmą.
  • „Start-stop technika“. Šiai technikai išmokti prireiks laiko ir partnerės pagalbos. Pirmomis praktikavimosi dienomis, pabandykite masturbuotis gulėdamas greta partnerės ir nustokite pajutęs ejakuliacijos artėjimą. Nurimęs pabandykite dar kartą. Trečią kartą leiskite sau pajusti orgazmą. Po kelių dienų paprašykite partnerės pagalbos: tegul ji perima iniciatyvą, tačiau ir vėl kelis kartus iš eilės neleidžia jums pajusti orgazmo.  Praėjus dar keletui dienų, galite įkišti varpą į makštį (partnerė turėtų būti viršuje), tačiau stenkitės nieko nedaryti, nejudėti, kalbėtis apie įprastus reikalus. Kai jums taps nesunku įvykdyti šią užduotį, leiskite partnerei švelniai judėti, bet pajutęs artėjant ejakuliaciją, paprašykite jos sustoti. Taip praktikuojantis, įprasite kontroliuoti ejakuliaciją ir labiau atsipalaiduoti lytinio akto metu.
  • Užspaudimo technika. Šios technikos esmė – pajutus artėjant lemiamą momentą, paprašyti partnerės ranka stipriai suspausti varpos galvutę toje vietoje, kur ji ribojasi su apyvarpe. Tai susilpnins erkciją arba ji visiškai išnyks. Kai vėl būsite pasiruošęs, pabandykite iš naujo. Po kelių savaičių tokių treniruočių jums neturėtų kilti problemų dėl priešlaikinės ejakuliacijos.
Jei šios technikos jums nepadeda, galite išbandyti kitus metodus, pavyzdžiui: anestetiniu geliu prieš lytinį aktą patepti varpą. Tokiu būdu sumažinamas jos jautrumas ir nutolinamas orgazmas. Šie geliai gali turėti ir šalutinių poveikių – sukelti alergiją vyrui ar jo partnerei, sumažinti abiejų partnerių lytinio akto metu patiriamą malonumą. Priešlaikinės ejakuliacijos problemai spręsti rekomenduojama išbandyti ir specialius prezervatyvus („long love condoms“), kurių viduje yra vietinio anestetiko (benzokaino). Juos naudojant partnerei negresia alerginės reakcijos, nesumažėja jos patiriamas malonumas.

Jei nepadeda nė vienas iš pasiūlytų būdų, šią problemą gali tekti spręsti vartojant medikamentus – antidepresantus. Šiuo atveju tam tikrų antidepresantų šalutinis poveikis (juos vartojantiems vyrams tampa sunkiau pasiekti orgazmą) tampa privalumu. Dažniausiai tam vartojamas klomipraminas (Anafrilis), fluoksetinas (Prazakas) ir setralinas (Lustralis). Dažnai užtenka mažos jų dozės porą valandų prieš lytinį aktą. Prieš vartojant šiuos vaistus, būtina pasitarti su gydytoju, nes šie vaistai yra stiprūs antidepresantai, jie ilgą laiką išlieka organizme ir turi nemažai kitų šalutinių poveikių (pykinimą, apsnūdimą, sumažėjusį libido ir kt.).
 

Skaityti komentarus (21)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 29 + 56 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7