Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Nagų grybelis

www.infomed.lt Aistė Vidžiūnaitė

2008-04-26

 
Nagų grybelis (nagų trichofitija, onichomikozė)
 
Nagų grybelis – tai grybelinė infekcija, dar vadinama nagų trichofitija, onichomikoze, tinea unguium ar dermatophytosis unguium. Infekciją sukeliantys grybeliai (Trichophyton rubrum, Trichophyton interdigitale, Epidermophyton floccosum ir kiti) minta keratinu – pagrindiniu nagus, plaukus ir išorinį odos sluoksnį sudarančiu baltymu. Šia liga gali būti apkrėsti arba patys nagai, arba į juos infekcija gali plisti iš negydomų pėdų grybeliu infekuotų vietų. Pėdų grybelis – viena iš dažniausių pėdų infekcijų.
 
Simptomai
 
Užsikrėtus nagų grybeliu, nago plokštelė gali sustorėti, suplonėti, atšokti ar net ištrupėti. Nago volelis gali parausti, paburkti, po juo gali susidaryti pūliai, o patys nagai tampa nelygūs, praranda blizgesį, ant jų atsiranda baltų ar gelsvų dėmių arba visas nagas pagelsta, pabala ar patamsėja.
 
Kas labiausiai rizikuoja užsikrėsti?

Rizika užsikrėsti nagų grybeliu yra didesnė vyresnio amžiaus žmonėms, žmonėms su nusilpusia imunine sistema, sergantiems diabetu, periferinių kraujagyslių ligomis. Vyrai šia liga užsikrečia dažniau nei moterys. Gausiai prakaituojant, nesirūpinant kojų higiena, sudaromos itin palankios sąlygos grybeliui daugintis.
 
Kaip diagnozuojamas nagų grybelis?
 
Paprastai tam, kad gydytojas diagnozuotų nagų grybelį, pakanka klinikinio vaizdo, tačiau rekomenduojama atlikti ir tyrimą mikroskopu, nes egzistuoja ir daugiau ligų, pažeidžiančių nagus.
 
Kaip gydomas nagų grybelis?
 
Nagų grybelis gali būti gydomas priešgrybelinėmis tabletėmis, vietinio veikimo priešgrybeliniais tepalais, chirurginėmis operacijomis. Iš priešgrybelinių geriamųjų preparatų dažniausiai skiriami terbinafinas ir itrakonazolis, kurie įsigeria į nago matriksą ir lieka efektyvūs dar keletą mėnesių po gydymo. Nagų grybelį taip pat galima gydyti flukonazoliu, tačiau toks gydymas trunka labai ilgai – net 6-9 mėnesius. Vietinio veikimo priešgrybeliniai preparatai (pvz.: 8 proc. ciklopirokso tirpalas) yra ženkliai veiksmingesni juos vartojant kartu su anksčiau paminėtais geriamaisiais preparatais. Kokius preparatus bevartotumėte, nagų grybelio gydymas dėl lėto nagų augimo užtrunka bent porą mėnesių. Chirurginis nagų grybelio gydymas yra skausmingas, dažnai sudarko nago formą, todėl jis rekomenduojamas tik ypatingais atvejais (pvz.: kai grybelis yra atsparus priešgrybeliniams preparatams).

Kaip išvengti nagų grybelio?
 • Kasdien plaukite kojas ir rūpestingai jas nusausinkite prieš audamiesi kojines ar batus.
 • Mūvėkite tik medvilnines ir vilnones kojines, keiskite jas bent kartą per dieną ir kaskart joms sudrėkus.
 • Rinkitės odinę ar medvilninę avalynę, leidžiančią odai kvėpuoti. Venkite avalynės, pagamintos iš nenatūralių medžiagų.
 • Naudokite nuo grybelių apsaugančius miltelius.
 • Jei jūsų šeimos narys užsikrėtė nagų grybeliu, nesinaudokite tais pačiais rankšluosčiais, plaušinėmis, šlepetėmis, nevaikščiokite namuose basi.
 • Nevaikščiokite basi bendrose pirtyse, dušuose, persirengimo kambariuose, kitose drėgnose patalpose.


  Jums gali būti naudinga:
  Priemonė priešgrybelinė nagų stiprinimui Onykoleine 10ml
  Pudra pėdoms su klotrimazoliu GEHWOL med 100g
  Aliejus nagams ir odelėms apsauginis GEHWOL med 15ml

Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 6 * 10 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7