Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Apiterapija (bičių terapija)
Apiterapija - tai bičių gaminamų produktų panaudojimas sveikatos gerinimo ar gydymo tikslams. Gydymui dažniausiai naudojami šie bičių gaminami produktai: medus, bičių pikis (propolis), žiedadulkės, bičių pienelis, bičių duonelė, bičių nuodai, vaškas.

Bičių produktai plačiai vartojami norint vertingomis medžiagomis praturtinti mitybą, sustiprinti imuninę sistemą, taip pat jie neretai pasirenkami kaip kūno priežiūros priemonių alternatyva. Be viso to, apiterapija taikoma gydant artritą, podagrą, išsėtinę sklerozę, juostinę pūslelinę, infekcijas, žaizdas, nudegimus, opas, lėtines ligas, įvairios kilmės skausmus ir kt.

Visi bičių produktai pasižymi antivirusinėmis, antibakterinėmis, priešuždegiminėmis, priešgrybelinėmis, antioksidacinėmis savybėmis, stiprinančiu, stimuliuojančiu, tonizuojančiu poveikiu. Juose gausu vitaminų, mineralinių medžiagų.

Šimtmečius ir itin plačiai medus naudojamas atvirų, lėtinių žaizdų, nudegimų, odos opų gydymui. Vieno atlikto mokslinio tyrimo rezultatai parodė, kad panaudojus medų atvirų žaizdų gydymui, greičiau sumažėjo patinimas, skausmas ir uždegimas, nemalonus kvapas, žaizdos tvarsčius keisti tapo neskausminga ir paprasta, o žaizdos randas liko minimalus. Įrodyta, kad medus užkerta kelią bakterijų vystymuisi, apsaugo žaizdą nuo užkrėtimo, padeda sukurti tinkamos drėgmės, vertingų medžiagų kupiną terpę, kurioje natūraliai greičiau ir lengviau gyja kūnas.

Bičių produktai

Medus. Tai augalinis nektaras, kuris, bičių perdirbtas, yra plačiai naudojamas ne tik kaip natūralus saldiklis, bet ir kaip priemonė gerklės skausmui, kosuliui malšinti bei daugelio kitų negalavimų gydymui. Medus gali skirtis savo spalva, tekstūra, skoniu, aromatu. Visos šios savybės priklauso nuo to, iš kokių vietovių ir augalų bitės rinko nektarą. Tamsus medus dažniausiai pasižymi didesne maistine verte nei šviesus. Ypač vertingas yra visiškai natūralus korio medus. Meduje yra šių vitaminų: tiamino, riboflavino, niacino, pantotano rūgšties, folato, vitaminų A, B6, B12, C, D, E, K; mineralinių medžiagų: kalcio, magnio, geležies, vario, mangano, fosforo, kalio, natrio, cinko; antioksidantų.
Bičių pikis (propolis). Tai bičių vaško, medaus, medžio dervos ir bičių gaminamų fermentų mišinys, kuriuo bitės apsaugo savo spiečių ir avilį nuo bakterijų, grybelių ir virusų. Taigi propolis pasižymi natūraliomis ir ypač stipriomis priešgrybelinėmis, priešuždegiminėmis, antibakterinėmis ir antivirusinėmis savybėmis, be to, jame gausu antioksidantų. Propolis plačiai naudojamas imunitetui stiprinti bei įvairioms peršalimo ligoms, gripui gydyti. Jo priešgrybelinės ir antibakterinės savybės itin vertingos gydant įvairias odos ligas.
Žiedadulkės. Bičių surenkamos žiedadulkės yra išskirtinis baltymų šaltinis, kuriame yra vertingų biologiškai aktyvių medžiagų, visų žmogaus organizmui būtinų amino rūgščių, vitaminų ir mineralinių medžiagų.
Bičių pienelis. Tai fermentų gausus produktas, kurį pagamina jaunos bitės darbininkės. Bičių pienelyje yra B grupės vitaminų, vitaminų A, C, D, E, jis naudojamas imuninei sistemai stiprinti, skatina ilgaamžiškumą, suteikia energijos, padeda išsaugoti psichinę sveikatą, proto aiškumą, gelbsti esant nervų sistemos sutrikimams, stresui.
Bičių duonelė. Tai iš įvairių augalų žiedų surinktų žiedadulkių ir bičių seilių bei nektaro pagamintas mišinys, kuris bitėms yra pagrindinis mikroelementų, vitaminų, aminorūgščių, baltymų, riebalų ir angliavandenių šaltinis. Visos šios medžiagos svarbios ir žmogaus organizmui. Bičių duonelė pasižymi organizmą ir imunitetą stiprinančiomis, tonizuojančiomis savybėmis, padeda esant vitaminų ir mikroelementų stokai, naudinga širdies ir kraujotakos ligų prevencijai, virškinimo, nervų, endokrininei sistemoms.
Bičių nuodai. Tai moteriškos lyties bičių darbininkių gaminamas produktas, kurį bitės naudoja savo spiečiaus ir avilio apsaugai bei gynybai. Bičių nuodai medicinoje naudojami artrito, išsėtinės sklerozės ir daugelio kitų ligų gydymui. Tačiau bičių nuodų terapija taikoma itin atsargiai, nes ne tik pati procedūra yra nemaloni, bet nuodai gali sukelti ir itin stiprią alerginę reakciją.
Bičių vaškas. Jį gamina moteriškos lyties bitės darbininkės ir vaškas yra naudojamas korio formavimui ir statybai. Vaškas plačiai naudojamas kosmetikoje, pramonėje, kai kuriose meno šakose.

Informacijos šaltinis:
honeybeecentre.com

Jums gali būti naudinga:
Purškiklis gerklei su bičių pikiu ekologiškas Grand spray 15ml
Maisto papildas Rausvažiedė ežiuolė ir propolis Yves Ponroy N40
Muilas pirčiai Medaus Medovoje 450g
Vaškas plaukams natūralus Sante 50ml

Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 58 - 58 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7