Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Endoskopija
Endoskopija – vidaus organų apžiūra iš vidaus endoskopu. Tyrimo metu galima matyti net mažiausius pakitimus ir tiksliai nustatyti ligą ankstyvosiose stadijose. Tyrimas atliekamas greitai ir yra saugus žmogaus organizmui. Atsižvelgiant į paciento būklę ir pageidavimą, tyrimo metu gali būti taikoma sedacija (paskiriami raminantys vaistai) arba vietinė nejautra ir pacientas nepatiria nemalonių pojūčių.

Endoskopijos metu atliekama:
organo ir jo gleivinės būklės apžiūra ir įvertinimas;
biopsija (nedidelio audinio gabalėlio iš naviko arba jo ląstelių paėmimas histologiniam tyrimui);
gydomosios procedūros (polipų ir svetimkūnių šalinimas, kraujavimo stabdymas ir kt.).

Endoskopiniai tyrimai skirstomi į:

1. Kvėpavimo sistemos tyrimai:
Endoskopinis nosies landų tyrimas. Juo galima apžiūrėti visą nosies landą iki gerklų, įvertinti vidurinio plyšio zoną, uodžiamąjį plyšį. Tyrimas leidžia tiksliau nustatyti lėtinės slogos, pasikartojančio sinusito, pasunkėjusio kvėpavimo pro nosį ar pablogėjusios uoslės priežastis. Taip pat galima apžiūrėti ir įvertinti gerklų (balso klosčių) vaizdą ir funkciją, nustatyti gerybinius ar piktybinius gerklų pažeidimus, gastroezofaginio refliukso ligą. Tyrimą rekomenduojama atlikti, kai vargina užsitęsę ar nuolat pasikartojantys nosies ir gerklės funkcijos sutrikimai.

2. Virškinimo sistemos tyrimai:
Gastroskopija. Tai stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos tyrimas, kurio metu diagnozuojamos stemplės ligos (stemplės erozijos, gastroezofaginio refliukso liga, navikai, uždegimas), skrandžio ir dvylikapirštės žarnos susirgimai (uždegimas, opaligė, polipai, navikai). Tyrimą rekomenduojama atlikti, kai vargina rėmens graužimas, skausmai, diskomfortas pilve, neaiškios kilmės virškinimo funkcijos sutrikimai.
Rektoskopija. Tai išangės, tiesiosios žarnos ir pradinės riestinės žarnos dalies (iki 30 cm) tyrimas. Jo metu diagnozuojamas hemorojus, gerybiniai ir piktybiniai navikai bei kitos ligos. Tyrimą rekomenduojama atlikti sergant mažakraujyste, pasireiškus skausmui apatinėje pilvo dalyje, esant išangės niežuliui ar svetimkūniui išangėje, viduriuojant, užkietėjus viduriams, skausmingai tuštinantis arba tuštinantis su krauju bei gleivėmis.

3. Urologinės sistemos tyrimai:
Cistoskopija. Tai šlaplės ir šlapimo pūslės tyrimas, kurio metu apžiūrima ir įvertinama šlaplė, sutraukiamasis raumuo, priešinė liauka, šlapimo pūslės kaklelis ir šlapimo pūslė. Tyrimas rekomenduojamas, kai pasireiškia kraujavimas iš šlapimo pūslės, įtariamas svetimkūnis, onkologinė liga ar norima patikslinti diagnozę.

4. Ginekologinės sistemos tyrimai:
Histeroskopija. Tai pro makštį atliekama endoskopinė operacija, kuri gali būti diagnostinė ir gydomoji. Jos metu per gimdos kaklelį į gimdą įkišamas plonas histeroskopas. Ginekologas monitoriuje gali matyti kiaušintakių angas, gimdos kaklelio kanalą, visą gimdos ertmę ir joje esančius pakitimus. Histeroskopija dažniausiai skiriama esant gimdos gleivinės polipams ar miomoms, gimdos gleivinės hiperplazijai (išvešėjimui), gausiam ir užsitęsusiam, o taip pat nereguliariam kraujavimui iš gimdos, pasikartojantiems persileidimams, nevaisingumui. Tyrimas atliekamas, kai reikia patikslinti gimdos vėžio diagnozę.

Publikacija parengta pagal „Kardiolitos“ klinikų informaciją

Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 6 * 6 - 20 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7