Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Vaistinė ramunė (lot. Matricaria recutita)
Tai vienmetis žolinis augalas, užaugantis iki 0,5 m aukščio. Stiebas stačias, šakotas, tuščiaviduris. Lapai pražanginiai, bekočiai, 2-3 kartus plunksniškai suskaldyti. Žiedynai – graižai. Kraštiniai žiedai balti, viduriniai – geltoni. Ramunė auga laukuose, šiukšlynuose. Žydi gegužės-rugsėjo mėnesiais.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Vaistinė augalinė žaliava – ramunėlės žiedai. Žaliava renkama tada, kai liežuviški žiedai yra horizontalioje padėtyje. Renkant ramunėlės žiedus reikia jų nesumaišyti su bobraumiu ar kitomis ramunės rūšimis. Nei viena priemaiša neturi malonaus kvapo, jos smirda, graižai didesni.
Vaistinė-ramunė.jpg
Egiptiečiai ramunėlę siedavo su saule ir dėl gydomųjų savybių ją garbino labiau nei visus kitus vaistinius augalus. Hieroglifuose minima, kad šis augalas kosmetikoje buvo naudojamas jau daugiau nei prieš 2000 metų.

Botaninis augalo pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio, reiškiančio gimda, nes ramunė buvo vartojama sumažinti mėnesinių ir gimdymo skausmus.

  • Eteriniai aliejai skirtingai nuo kitų yra mėlyno spalvos dėl jų sudėtyje esančių azulenų. Europoje ramunėlės eterinis aliejus įeina į daugelio nereceptinių priešuždegiminių ir antiseptinių vaistų sudėtį. Ji vartojama skalavimams esant įvairiems burnos gleivinės ar dantenų uždegimams, kovoja su infekcijomis ir uždegimais. Tyrimais nustatyta, kad antibiotikai, gydant šlapimo pūslės infekcijas, kartu su ramunėlėmis veikia kur kas efektyviau.
  • Ramunėlė įeina į raminančių, migdančių arbatų sudėtį.
  • Šio augalo sudėtyje yra stipriai spazmus atpalaiduojančio junginio, todėl ramunėlė atpalaiduoja įtemptus, skaudančius raumenis, sumažina mėnesinių skausmus ir dirglumą.

Pašalinis poveikis:

didelėmis dozėmis gali sukelti pykinimą ar vėmimą;

alergiškiems žmonėms gali sukelti sunkias alergines reakcijas.

Draudžiama vartoti:

esant alergijai astrinių šeimos augalams;

žmonėms, vartojantiems kraują skystinančius vaistus;

nėštumo metu, nes ramunėlė stimuliuoja gimdos susitraukimus.

Vartojimo būdai

Medicinoje ramunėlė vartojama įvairiomis formomis: kapsulės, skysti ekstraktai, įvairūs kremai, tepalai, arbatų mišiniai. Įprasta dienos dozė yra 2-3 350 miligramų kapsulės arba 0,5-1 arbatinis šaukštelis skystojo ekstrakto.

Užpilo ruošimas: 1 valgomasis šaukštas ramunėlės žiedų užpilamas stikline verdančio vandens ir palaikoma apie 15 min., kad pritrauktų. Geriama atvėsinta arbata 2-3 kartus per dieną. Skalavimams ir išoriniam vartojimui ruošiami dvigubai stipresni užpilai.


Susijusios nuorodos:
Aliejus kosmetinis Ramunėlių Naturalnyje masla 50ml
Arbata Ramunėlių žiedai Acorus 25g
Arbata Ramunėlių vaikams APOTHEKE BIO 1,5g N20

Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 10 * 9 - 10 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7