Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Apskritalapis eukaliptas – (lot. Eucalyptus globulus)
Tai nuolat žaliuojantis medis, užaugantis iki 50 metrų aukščio. Lapai odiški, platūs, rutulio formos, išsidėstę šonu į saulės šviesą. Žiedi dideli, balti. Eukalipto tėvynė – Tasmanija, auginamas ir Australijoje, Viduržemio jūros baseino šalyse. Medis auga labai greitai, lapai išgarina daug drėgmės, žievė nuolatos lupasi.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Vaistinė augalinė žaliava – lapai. Seni lapai renkami ištisus metus, o jauni - rudenį.

Apskritalapis-eukaliptas.jpgEukalipto lapai buvo sukami į cigaretes ar cigarus ir rūkomi sergant bronchine astma ar kitomis kvėpavimo sistemos ligomis. Aborigenai šį augalą vartojo jau labai seniai įvairiomis ligoms gydyti, o į Vakarus jis pakliuvo tik XIX amžiuje Melburno botanikos sodo direktoriaus dėka ir netrukus išpilto po visą Šiaurės Ameriką ir pietinę Europos dalį.

  • Eteriniai aliejai, iš kurių pagrindinis yra cineolis, vartojami į vidų, palengvina persišaldymo ir viršutinių kvėpavimo takų susirgimų simptomus. Dažnai šiuo tikslu vartojami inhaliatoriai. Tinka sergant viršutinių kvėpavimo takų kataru, angina, bronchitu. Eukalipto aliejus įeina į daugelio pastilių sudėtį, kurios čiulpiamos skaudant gerklę. Išoriškai gali būti ištrinama krūtinė eukalipto aliejumi. Pasireiškia šildantis ir lengvai anestezuojantis poveikis. Eukalipto eterinis aliejus naudojamas aromaterapijoje migrenai, neuralgijai gydyti.
  • Išoriškai vartojamas esant reumatiniams nusiskundimams. Aliejus vartojamas nudegimams gydyti, norint išvengti infekcijos. Eukalipto antiseptinės savybės suteikia galimybę gydyti pūliuojančias žaizdas, opas. Įtrynus aliejumi odą sumažėja artritiniai skausmai, nes jis skatina kraujo sutekėjimą į pateptą vietą ir taip suteikia šilumos pojūtį. 

Pašalinis poveikis

Perdozavus gali atsirasti raumenų silpnumas, virškinimo sutrikimai, pykinimas, vėmimas.

Draudžiama vartoti:

nėščiosioms primojo trimestro metu ir vaikams iki 3 metų;

geriamųjų eukalipto preparatų nerekomenduojama vartoti sergantiesiems kepenų ligomis, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, kasos ligomis;

gryną eterinį aliejų į vidų, nes jo mirtina dozė yra 3,5 ml.


Vartojimo būdai

Eterinis aliejus gaunamas distiliuojant vandens garais, po to rektifikuojamas. Rektifikacijos metu pašalinama žemesnėje temperatūroje verdanti frakcija, kurią sudaro aldehidai. Jie turi nemalonų kvapą ir gleivines veikia erzinančiai.

Užpilo ruošimas: 1-2 valgomieji šaukštai susmulkintų eukalipto lapų užpilami stikline verdančio vandens ir verdama 10-15 minučių.  Karšto užpilo garais kvėpuojama 3 kartus per dieną.


Susijusios nuorodos:
Arbata Eukalipto žolė Altaifarm 50g
Inhaliatoriai

Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 58 + 4 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7