Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Apsauga nuo saulės - geriausias vyro draugas
www.infomed.lt parengta pagal Les Nouvelles Esthetiques 2009/3
2009 08 06

     LNE 2009/3Šiandien vyrai, ypač vyresnio amžiaus vyrai, vis dažniau serga ir net miršta nuo melanomos. Tai skatina įvairūs su kultūros ypatybėmis ir psichologija susiję faktoriai. Odos, plaukų ir nagų priežiūra pasitelkus specialius produktus tradiciškai siejama su moters gyvenimo būdu ir todėl netaikoma vyrams. Deja, tai reiškia, kad vyrai nenaudoja priemonių su saulės filtrais ir ignoruoja ir kitus odai reikalingus produktus.

     Toks skirtingas stereotipinis vyro ir moters traktavimas stipriai sumažina vyrų viltis gyventi ilgai, todėl vyrai jaučia būtinybę išsaugoti jaunatvišką savo odos išvaizdą, kad išgyventų vis didesnės profesinės konkurencinės įtampos sąlygomis. Tokių stereotipų nugalėjimas yra būtinas labiau nei bet kada ne tik todėl, kad būtų išsaugota puiki ir sveika odos išvaizda, bet ir siekiant apsaugoti klientus vyrus nuo kančių ir net mirties susirgus šia pagydoma vėžio forma.

     Odos priežiūros profesionalai turi dirbti kartu, kad platintų ir populiarintų vyrų odos priežiūros idėją. Esminių vyrų odos fiziologijos skirtumų išmanymas, vyrų apsipirkimo psichologijos žinios, taip pat vyrų susirgimų melanoma statistikos duomenys – visa tai gali padėti įgyvendinti šios paradigmos pasikeitimus.

Fiziologiniai skirtumai

     Siekiant padėti klientams vyrams, svarbu suprasti skirtumą tarp vyrų ir moterų odos. Čia labai svarbūs hormonai. Vyrų dominuojantys hormonai yra androgenai, kurių padaugėja brendimo metu ir kurių lygis nebesikeičia esant apie 20 metų amžiaus. Didesnis androgeninio testosterono lygmuo yra „atsakingas“ už stipresnį plaukų augimą ir odos riebalų susiformavimą. Androgeniniai hormonai skatina ir aknės atsiradimą, jie padidina riebalinių liaukų dydį ir riebalų sekrecijos kiekį. Enzimas 5-alfa-reduktazė veikia folikuluose ir paverčia testosteroną 5-dehidrotestosteronu (DHT). Androgenų receptoriai plaukų folikuluose yra labai jautrūs DHT, todėl daugėjant DHT intensyviau didėja ir aknės galimybė.

     Kadangi išsiskiria daugiau riebalų ir susiformuoja veido plaukuotumas, vyrų oda tampa storesnė nei moterų. Šios savybės vyrams padeda paslėpti matomus senatvės požymius. 2007 m. Kanados patologijos akademija žurnale „Laboratory Investigation“ paskelbė tyrimo rezultatus, įrodančius, kad androgenai vaidina svarbų vaidmenį formuojantis kolageno ir kitų proteinų matricoms. Šis faktas padeda paaiškinti daug lėtesnius randų ir uždegimų gijimo tempus vyresniems vyrams, kurių testosterono lygis yra žemesnis nei jaunų vyrų.

     Sveika ir stipri matrica užtikrina puikią odos išvaizdą, elastingumą ir neleidžia formuotis raukšlėms. Vyrų senėjimo požymiai tampa pastebimi vėliau nei moterų, todėl vyrams lengviau ignoruoti senėjimą. Tai paaiškina faktą, kodėl vyrai odos priežiūros produkcijos neieško laiku, kaip tai daro moterys.

Gyvenimo būdo principai

     Ir kasdienis skutimasis padeda vyrų odai išlaikyti jaunatvišką išvaizdą, nes skutantis kasdien pašalinamas raginis sluoksnis. Toks reguliarus veido odos paviršiaus atnaujinimas jaunina vyro odą ir padeda sveikti odos ląstelėms. Tačiau neteisingas skutimasis gali paskatinti odos sausėjimą ir kitus neigiamus efektus, pavyzdžiui, pseudofolliculitis barbae. Tai įmanoma, jei šiurkštus plaukuotumas nukerpamas ir lieka po folikulų paviršiumi. Plaukams augant, aštrus plauko galiukas dažnai įauga į folikulą, sukelia uždegimą, dirginimą ar net infekciją. Šis reiškinys dažniausiai būdingas vyrams, kurių plaukai garbanoti ir šiurkštūs. Naudojant tinkamas priešuždegimines, antibakterines ir drėkinamąsias priemones, kuriose yra, pavyzdžiui, rūgšties, azelaino rūgšties, bisabololo ir skvaleno, galima efektyviai pagerinti odos būklę...

LNE 2009/3

Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 52 / 10 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7