Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Jūsų klientų oda - kaip atversta knyga
www.infomed.lt parengta pagal Les Nouvelles Esthetiques 2009/3
2009 08 06

LNE 2009/3Mišelis Odulas
(Prancūzijos Šiatsu ir praktinės psichologijos institutas)Trisdešimt aštuntajame tarptautiniame praktinės estetikos kongrese


     Mišelis Odulas jus visus sužavėjo savo aistringu pasakojimu apie kliento odos reakcijas. Šią kalbą mes būtinai paskelbsime, tačiau iš pradžių siūlome skyrių iš Mišelio Odulo knygos „Sakyk man, kur tau skauda“, kurią jis mums leido spausdinti. Ši knyga – „Odos puolimas“ – nagrinėja tik vieną svarbų dalyką. Ji supažindina su klientų odos problemų priežastimis. Dabar jūs galėsite paaiškinti, kodėl jiems būdingos kaip tik tokios problemos.

Oda

     Oda yra vienas įdomiausių ir tobulai susiformavusių žmogaus organų. Tai vienintelis organas, susijęs su visomis kūno funkcijomis ir protu. Šis apvalkalas, kurio plotas yra apie du kvadratinius metrus, apglėbia visą mūsų kūną ir yra smegenų pagalbininkas. Visame odos paviršiuje yra labai daug nervų galūnių, siunčiančių informaciją mūsų smegenims.

     Svarbiausia odos funkcija yra apsauga. Oda suformuoja barjerą tarp mūsų ir išorinio pasaulio. Ji saugo mus nuo mikrobų ir kitų kenksmingų įtakų (karščio, smūgių, nešvarumų ir t. t.), tai geriausiai žinoma jos funkcija. Oda dalyvauja ir kvėpavimo procese. Ji padeda plaučiams asimiliuoti oro energiją. Ji ne tik užtikrina dujų apykaitą, bet ir naudoja saulės šviesą vitaminui D gaminti. Daugiau nei 7 tūkstančiai nervų galūnių odoje padeda mums suvokti aplinką fiziškai (lytėjimas), emociškai (odos reakcijos ir t. t.) ir termiškai (temperatūra).

     Oda vykdo ir medžiagų šalinimą. Kai inkstai, šlapimo pūslė, storoji žarna ir plaučiai pavargsta arba yra pernelyg apkrauti, oda su prakaitu šalina toksinus, kurių organizmas negali šalinti kitokiu būdu.

     Įdomu ir tai, kad oda, ypač raumenų oda, sugeba „atsiminti ar įsisavinti“ mūsų patirtį ir emocijas, o tai paaiškina, kodėl įvairios prisilietimų ir judesių technikos, pavyzdžiui, šiatsu, demonstruoja tokius stulbinamus rezultatus, ypač psichosomatinėje srityje.

     Oda yra organas, kuriame galima aiškiai stebėti žaizdų gijimo procesą. Šis stebuklingas procesas, kurio esmė dar nėra iki galo išaiškinta, leidžia organizmui save atnaujinti ir pakeisti, šio proceso efektyvumas yra tiesiog nepakartojamas. Tai verčia atkreipti dėmesį į vėžio fenomeną, nes kartais sugijus traumoms, kurias lydėjo sunkūs psichologiniai išgyvenimai, pažeistose zonose atsiranda vėžio ląstelių.

     Svarbus ir odos socialinis vaidmuo. Oda dalyvauja mezgant santykius su supančia aplinka. Kuo neutralesnė visuomenė ir kultūra, kuo labiau ji nutolsta nuo realaus gyvenimo, tuo svarbesnis yra intelektas ir išvaizda, o prisilietimai nėra pageidautini. Šios knygos įvade rašiau apie šiuolaikinį žmogų ir jo bendravimo būdą. Keista tai, kad šiais laikais mes galime kitą nutraukti, kai jis kalba, tačiau, jei prisiliečiame prie ko nors, pavyzdžiui, siekdami kokio daikto, mes atsiprašome, tarsi fizinis kontaktas būtų šiurkštesnis ar neteisingesnis už įsitraukimą į pokalbį.

     Odos problemos praneša apie mūsų problemas su išoriniu pasauliu. Kiekviena odos dalis ir/arba kiekvienas patologijos tipas arba odos reakcija rodo konkrečią problemą.

Abscesas / votis

     Abscesas yra tam tikras nešvarumų kaupimasis audiniuose (odoje ir kt.) ar kokiame nors organe, suformuojantis ertmę. Kūno daliai būdingas uždegimas, ją skauda. Nešvarumų išspaudimas iš voties visada sukelia palengvėjimo jausmą. Abscesas atsiranda kaip mūsų kūno infekcijos pasekmė. Ši infekcija ir uždegimas yra konkrečioje vietoje, ten, kur yra infekciją sukelianti substancija (emocijos, baimė, pyktis, nerimas ir t. t.)...

LNE 2009/3

Skaityti komentarus (24)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 30 / 2 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7