Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Kaip grožio saloną paversti SPA?
www.infomed.lt parengta pagal Les Nouvelles Esthetiques 2009/3
2009 08 06
LNE 2009/3
    Žanas Pjeras Demerleras yra „DJP Spa Counsulting“ atsakingasis asmuo. Jis jau yra sukūręs daugiau nei penkiasdešimt SPA visame pasaulyje: tiek SPA viešbučių, tiek miesto SPA, SPA laivuose ar privačiose rezidencijose. Jis pats vadovauja savo SPA ir yra SPA kūrimo mokymų specialistas.

    Žanas Pjeras Demerleras puikiai išmano SPA sritį, ir, kitaip nei kiti SPA konsultantai, jis gali padėti mažą grožio saloną, neišleidžiant per daug pinigų, paversti SPA.

    Būkite atidūs ir nesupainiokite savo svajonių ir norų su realybe. Yra labai daug spąstų. Daug SPA atsiranda ir pranyksta. Kaip pasiekti, kad jūsų SPA neštų sėkmę?

    Ankstesniame numeryje galėjote perskaityti šio pokalbio pradžią. Jame nuskambėjo atsakymai į dalį jūsų klausimų: kas yra SPA? kuo skiriasi grožio salono klientai nuo SPA klientų? kokios paslaugos yra siūlomos? ko reikia vengti?

    Šįkart Žanas Pjeras Demerleras savo žodžius iliustruos konkrečiais pavyzdžiais ir pasiūlys atlikti rimtą vertinimą prieš įsigyjant ar išsinuomojant patalpas.

SPA pavydzys

    Kad viskas būtų aišku, kaip pavyzdį paimsiu kokį nors SPA, kurį esu sukūręs: miesto SPA Meco regione. Jo plotas nebuvo mažas – 300 m2. Projektą įgyvendino viena kosmetologė ir asmuo, kuriam priklausė parfumerija ir kabinetai. Į 300 m2 plotą jos investavo 500 000 eurų! Kyla klausimas: „Kokia yra vieno m2 kaina?“ Jei suskaičiuosime, išeina apie 1660 eurų/m2, jei skaičiuosime erdves be apdailos. Šiuo atveju tai buvo baldų parduotuvė „Monsieur Meuble“. Niekas čia nebuvo pritaikyta SPA – nei grindys, nei sienos, nei lubos – viską reikėjo pakeisti. Ten buvo didelė erdvė, kurią reikėjo suskirstyti. Mes sukūrėme SPA, kuriame buvo priimamasis ir pardavimo zona, trys grožio priežiūros kabinetai, o tai yra mažai. Aš būčiau norėjęs įrengti dar ketvirtąjį, ką praktiškai buvo galima įgyvendinti, tačiau savininkė to nenorėjo, nes, padidinus kabinetų skaičių, reikia padidinti ir darbuotojų skaičių. Nėra jokios
prasmės, jei yra penki kabinetai, o įmonėje dirba tik du žmonės. Patalpos lieka tuščios.

    Laura Delatr:
    Ar naudinga svarstyti dar vieno kabineto įrengimo idėją tikintis, kad vėliau bus priimtas dar vienas darbuotojas?

    Žanas Pjeras Demerleras:
    Žinoma, tai reikia numatyti. Reikia nusiteikti plėstis. Todėl šiuo atveju aš būčiau norėjęs papildomo kabineto. Jame būtų ir turkiška pirtis, atsipalaidavimo ir poilsio erdvė, o už turkiškos pirties – sandėlis, vyrų ir moterų persirengimo kambarys. Grožio salone rūbinės nėra būtinos, be jų galima išsiversti. Klientas nusirengia kabinete, jūs atliekate procedūrą, ir klientas išeina. Kaip elgtis tada, jei jūs turite SPA, t. y. kaip elgiasi klientas, eidamas į turkišką pirtį? Klientas negali nusirengti turkiškoje pirtyje! Todėl reikalingos rūbinės – tiek moterų, tiek vyrų. O tam akivaizdžiai reikia didesnio ploto, todėl negalima įkurti vieno ar dviejų papildomų kabinetų.

    Šiuos dalykus reikia labai tiksliai įvertinti. Supažindinsiu jus su šio SPA procedūrų asortimentu, kad įrodyčiau, jog įprastos procedūros neišmetamos iš pasiūlymų asortimento. Žinoma, siūlomos veido priežiūros procedūros, hidroterapija, kūno priežiūros procedūros. Šis SPA siūlo ir specialius vienos dienos, dviejų ar trijų dienų, taip pat savaitgalio ar visos savaitės pasiūlymus, į kuriuos būna įtrauktos konkrečios procedūros: lieknėjimo, formos susigrąžinimo, poilsio, „mažoji kosmetika“; paklausiausios tarp klientų procedūros: depiliacija, manikiūras, dirbtinių nagų priauginimas, kojų priežiūra. Tai visas grožio salono pasiūlymų asortimentas, kurį papildo SPA procedūros. Šiame plane nėra burbulinės...

LNE 2009/3

 


Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 9 * 8 - 5 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7