Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Internautų tyko niežai ir grybelis
           www.infomed.lt, www.sam.lt
           2008-06-03

Utenos visuomenės sveikatos centro specialistai surengė patikrinimą, kurio metu aplankė septynis mieste esančius kompiuterinių tinklų prieigos taškus. Visuose juose rasta nemažai pažeidimų.

Tikrinimo metu specialistai vadovavosi nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojusia Lietuvos higienos norma: reikalavimai patalpoms bei jų priežiūrai, apšvietimui, šildymui ir vėdinimui, elektromagnetinei spinduliuotei.

„Beveik visuose tikrintuose prieigose taškuose neatitinka atstumas nuo vieno iki kito vaizduoklio, ̶ konstatavo Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ramunė Jurkūnienė. ̶  Vietoje pagal normas privalomo 1,2 metro, atstumas paprastai tesiekia tik 50-60 centimetrų“.

Higienos normose nurodytų reikalavimų neatitinka ir prieigų taškuose naudojamos kėdės. Nė viename tikrintame objekte aiškiai matomoje vietoje nerasta pakabintų aprašų, primenančių internautams, kaip saugoti savo sveikatą, o kompiuterinės įrangos elektromagnetinės spinduliuotės ir dirbtinės apšvietos matavimai šiuose kompiuterinių tinklų prieigos taškuose neatliekami. Minėti matavimai turėtų būti atliekami kartą per dvejus metus bei fiksuojami specialiame žurnale.

Internautai neturi galimybės ir specialiai tam skirtomis priemonėmis nusivalyti kompiuterio klaviatūrą bei pelę. Visuomenės specialistai įspėja, kad taip dirbti ne tik nehigieniška, bet ir galima apsikrėsti grybeliu arba niežais.


Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 5 * 9 - 12 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7