Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Žalingą alkoholio poveikį šalinantys genai

    www.infomed.lt parengta pagal www.guardian.co.uk
     2008-07-21

Mokslininkai nustatė, kad vienas iš keturių britų unikalios genetinės sistemos dėka susirgti alkoholio sukeliamu vėžiu rizikuoja mažiau. Identifikuoti du genai, kurie skubiai išstumia alkoholį iš organizmo, tokiu būdu mažindami jo kancerogeninį poveikį. Žmonėms, kurių genetinėje sistemoje yra bent vienas iš šių genų, rizika susirgti alkoholio sukeltu burnos, gerklės ar stemplės vėžiu, sumažėja du kartus.

Genai, padedantys kūnui „susidoroti“ su alkoholiu, ADH7 ir ADH1B yra itin reti. Nustatyta, kad  15 - 20% gyventojų turi ADH7, o ADH1B - 5%.

Kaip ir rūkymas, alkoholis yra viena iš pagrindinių vėžio priežasčių: paskaičiuota, kad alkoholis lemia 5% iš 285 000 kasmet diagnozuojamų naujų vėžio atvejų. Ekspertai tvirtina, kad alkoholio vartojimas susijęs su burnos, krūties, žarnyno, kepenų, ryklės, gerklų ir stemplės vėžiu.

Apie individualią genetinę sandarą šeimos gydytojas negali pasakyti, o patikimi genetiniai tyrimai nėra kiekvienam prieinami. Mokslininkai įspėja: tyrimo rezultatai jokiu būdu nereiškia, kad žmonės gali be saiko vartoti alkoholį tikėdamiesi turėti šią genetinę sistemą, kuri yra labai reta ir negali visiškai apsaugoti nuo alkoholio poveikio.


Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 53 / 8 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7