Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Lietuvoje atlikta naujo tipo glaukomos operacija
www.infomed.lt parengta pagal www.kmuk.lt
2008-11-05


glaukoma-11.jpgPranešama, kad Kauno medicinos universiteto klinikų Akių ligų klinikoje praėjusią savaitę dviems pacientams buvo atlikta naujo tipo glaukomos operacija – kanaloplastika. Šlemo kanalo išplėtimui naudotas specialus kateteris su šviesolaidžiu (skersmuo 0,2 mm), o rezultatai jau operacijos metu vertinti 80 kHz dažnio ultragarso biomikroskopu.

Pirmąją tokio tipo operaciją Baltijos šalyse ir Rytų Europoje atliko Akių ligų klinikos vadovas, prof. Vytautas Jašinskas kartu su medikais iš už Atlanto - dr.Ingrid Kane ir James M. Chakales (JAV, Kalifornija). Tuo tarpu pasaulyje tokios operacijos atliekamos jau daugiau kaip trys metai.

Atliekant naująją operaciją naudojama unikali technologija – specialus labai plonas kateteris, kuriame yra šviesos šaltinis ir kanalas viskoelastinei medžiagai, kurią suleidus išplečiamas vadinamasis Šlemo kanalas. Operacijos efektyvumui įvertinti naudojamas ultragarsinis biomikroskopas - vienintelis ultragarsinis aparatas pasaulyje, kurį galima naudoti operacijos metu.

Kada šios procedūros taps kasdienybe Lietuvoje, medikai nedrįsta prognozuoti: techniškai atlikti tokias operacijas jau galima, tačiau reikalingi specialūs kateteriai ir ultragarsinė diagnostinė aparatūra – visa tai ganėtinai brangu.


Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 82 + 22 - 22 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7