Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
JAV ar Europa: kur vaikai vartoja daugiau medikamentų?
    www.infomed.lt parengta pagal www.capmh.com
     2008-10-06

vaistai-10-1.jpgTyrimo, kurį atliko JAV mokslininkai, išvadose teigiama, kad Vakarų Europoje psichotropinių mmedikamentų (vaistai, veikiantys žmogaus psichiką, emocijas, elgesį) vaikams priskiriama triskart mažiau negu gyvenantiems JAV.

Tyrimo metu specialistai peržiūrėjo beveik 600,000 JAV, Olandijos ir Vokietijos vaikų ligos istorijų (naudoti 2000 m. įrašai; vaikų amžius - nuo gimimo iki 19 metų).

JAV net 6,7% vaikų dėl vienokių ar kitokių priežasčių buvo priskiriama psichotropinių vaistų, Olandijoje – 2,9%, Vokietijoje – 2%. Didžiausias skirtumas išryškėjo susumavus vaikams skiriamų antidepresantų ir stimuliuojančių vaistų atvejus, kurie JAV pasitaiko net triskart dažniau nei Olandijoje ir Vokietijoje. Dviejų ir daugiau psichotropinių vaistų vartojimas taip pat dažnesinis JAV negu palyginti pasirinktose Vakarų Europos šalyse.

Tyrimo sumanytojai išvadose taip pat bando paaiškinti, kas lėmė tokį vaistų pasiskirstymą ir kaip pagrindinę priežastį įvardija daugybę skirtumų tarp šalių - nesutampa ligų diagnostikos ir klasifikavimo sistemos, skirtingos vaistų kontrolės ir kompensavimo politikos, taip pat kultūrinis požiūris į vaistų vartojimą emocinėms ir elgesio sutrikimams gydyti it kt.

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 98 + 99 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7