Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Persivalgymo priežastis senėjant

cukraus-gabaleliai.jpg   www.infomed.lt parengta pagal  www.sciencedaily.com
     2008-08-22


Kaip rašo sciencedaily.com, Monash universiteto mokslininkas Zeinas Endrius (Zane Andrews) žmogaus smegenyse atrado pagrindines apetito kontrolės ląsteles, kurios ilgainiui nyksta, padidindamos alkio jausmą ir potencialų svorio padidėjimą senėjant.

Daktaras neuroendokrinologas nustatė, kad apetitą malšinančias ląsteles po valgio „užpuola“ laisvieji radikalai ir kad ląstelių išnykimas glaudžiai susijęs su maistu, kuriame gausu angliavandenių bei cukraus.

"Kuo daugiau angliavandenių ir cukraus suvartojama, tuo daugiau išnyksta ir apetito kontrolės ląstelių. Paprastai tuomet ir suvartojama daugiau", - teigė daktaras Endrius.

Mokslininkas taip pat skambiai apibūdino reiškinį kaip ląstelinį disbalansą tarp poreikio valgyti ir smegenų „žinutės“ nustoti tai darius.

"Didžiausia rizika 25-50 metų amžiaus žmonėms: neuronai, pernešantys žinutę „nepersivalgyti“ – nyksta“, - teigė mokslininkas.

Laisvieji radikalai bando užpulti ir alkio neuronus, tačiau šie gerai apsaugoti baltymo UCP2. Apetitą malšinančių ląstelių sumažėjimas gali būti vienas iš esminių reiškinių komplikuotam suaugusiųjų nutukimui paaiškinti.

Artimiausias daktaro Andrew projektas skirtas išsiaiškinti, ar angliavandenių ir cukraus turtingas racionas, gali būti kito neigiamo poveikio smegenų veiklai priežastis. Pavyzdžiui poveikis, susijęs su dažnais neurologiniais atvejais, kaip Parkinsonizmas.

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 53 + 50 - 27 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7