Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Naujas būdas krūties vėžiui diagnozuoti

     www.infomed.lt parengta pagal  www.cjonline.com
     2008-09-05

kaspinas-09.jpg
Trečiadienį mokslininkai pranešė, kad pirmame dideliame MBI (molekulinis krūties atvaizdavimas) bandyme gauti teigiami rezultatai: lyginant su mamogramomis (rentgeno spindulių tipas krūtims peršviesti) MBI atskleidė daugiau navikų ir davė mažiau klaidingų pavojaus signalų.

Bandomasis metodas MBI  nežada pakeisti mamogramų moterims, kurių liga tik pradinėje ligos stadijoje.

MBI greičiausiai taps papildomu metodu padėti moterims su jau padidjusia rizika: MBI sugeba aptikti didesnio tankio audinius – naviko audinius – ką mamogramoms sunku pastebėti, be to MBI tyrimai reikalauja mažiau kaštų negu magnetinio rezonanso tyrimai. Vienos iš keturių vyresnių kaip 40 moterų krūtyse aptinkama didesnio tankio audinių.

Minesotoje, Ročesteryje įsikūrusi Majo klinika su šiuo projektu dirba jau šešerius metus. Mokslininkai teigia, kad MBI yra daug žadanti technologija, kurios bandymuose jau daug pasiekta.

Mamogramos – rentgeno spindulių tipas, šiuo metu dažniausiai naudojamas diagnozuojant krūties vėžį. MBI taip pat paremtas radiacija, tačiau kitokiu būdu: moterims suleidžiamos trumpo veikimo specialios intraveninės injekcijos, kurių daleles daug geriau įsisavina vėžio paveiktos ląstelės. Dėl šios priežasties MBI stebėjimui skirti prietaisai lengvai užfiksuoja „švytėjimą“ tokių ląstelių sangrūdose.

Mokslininkai išbandė abu metodus su 940 moterų, kurios dalyvavo tyrimuose dėl sutankėjusių krūties audinių, genų, ligos paveldėjimo rizikos ar kitų priežasčių.

12 moterų rasta 13 navikų: 8 vien MBI metodu, 1 mamogramų metodu, 2 remiantis abiem metodais ir 2 atsitiktinai.

Vadinasi MBI metodu aptikta 10 iš 13 navikų, mamogramų - 3 iš 13 navikų, o naudojant abu metodus iš karto- 11 iš 13 navikų būtų surasti.

"MBI atvaizdai ganėtinai aiškūs. Navikai matomi gana gerai, skirtingai nei tiriant mamogramų metodu", - teigė Keri Hruska (Carrie Hruska) Majo klinikos biomedicinos inžinierė.


Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 61 - 99 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7