Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
25% Kinijos gyventojų turi antsvorio problemų

    www.infomed.lt parengta pagal www.bbc.com
     2008-07-16

Daugiau kaip ketvirtis Kinijos gyventojų turi antsvorio problemų.

Žurnalas Health Affairs įvardija keletą pagrindinių šios problemos kaltininkų – mažėjantį gyventojų fizinį aktyvumą bei „vakarų“ dietą.

Atsižvelgiant į dabartinę padėtį, prognozuojama, kad Kinijos vyriausybei nesiėmus veiksmų,  2028 metais nutukusių žmonių bus du kartus daugiau.

Tyrimo organizatoriai teigia, Kinijos scenarijus greičiausiai išsipildys ir ekonomiškai silpnose, besivystančiose šalyse.

Skurdas ir nutukimas

Nuo tada, kai Kinijoje prasidėjo spartūs ekonominiai pasikeitimai,  antsvorio bei nutukimo problemų turinčių gyventojų dalis smarkiai išaugo. Tai tik patvirtina profesoriaus Barry Popkin atlikti tyrimai: hipertenzijos ir cukrinio diabeto susirgimų šalyje sparčiai daugėja.

Kaimo vietovių gyventojai, gaunantys mažesnes pajamas, linkę nutukti labiau, nei tie, kurie gyvena miestuose ir uždirba daugiau. Apgailestaujama, kad šiose vietovėse mažėja fizinis aktyvumas: mechanizuojamas žemės ūkis, dviračius pamažu keičia automobiliai, traktoriai ir motociklai.

Anot profesoriaus Barry Popkin, kiniečiai tradicinę subalansuotą dietą keičia į riebesnius ir mėsos patiekalus. Žmonės daugiau laiko praleidžia žiūrėdami televiziją negu gryname ore.

Kinijos vyriausybė žino apie egzistuojančią antsvorio problemą, tačiau yra kritikuojama už tai, kad per mažai akcentuoja ir skatina normalaus svorio ir mitybos svarbą 1,3 milijardo populiacijos šalyje.


Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 67 + 59 - 15 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7