Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Abortas NELEMIA psichinių moters sutrikimų?

depresija.jpg   www.infomed.lt parengta pagal  www.medicalnewstoday.com
     2008-08-19

APA (American Psychological Association) mokslininkai po atlikto tyrimo paskelbė, jog nėra jokių reikšmingų įrodymų teigti, kad vienas abortas suaugusioms moterims turi įtakos didesniam pavojui turėti psichinės sveikatos sutrikimų ateityje.

Anot mokslininkės Brendos Meidžor (Brenda Major), kol kas geriausias mokslinis pagrindimas, kodėl po aborto moterys suserga psichinėmis ligomis, susijęs su tais atvejais, kai nėštumas neplanuotas. Taip pat dar nenustatyta, kaip psichikos sutrikimai susiję su daugiau kaip vienu aborto atveju moters gyvenime.

Neabejojama, kad kai kurios moterys po aborto sunkiai išgyvena praradimo jausmą, liūdesį ir širdgėlą, kai kurios patiria reikšmingų sutrikimų, tokių kaip depresija ir nuolatinis nerimo jausmas. Tačiau mokslininkų teigimu, nėra tvirto pagrindimo, kad psichiniai sutrikimai - būtent aborto, o ne kitų faktorių, į kuriuos mažai atsižvelgiama, pasekmė.

Patiriamas smurtas, narkotikų ar alkoholio vartojimas, skurdas, emocinių problemų istorija, ankstesnių nepageidaujamų gimimų atvejai – visa tai yra reikšmingi veiksniai, į kuriuos derėtų atsižvelgti.

Tvirtinimai apie aborto poveikį psichikai gali daugelį klaidinti, nes yra be galo daug skirtingų asmeninių priežasčių, nulemtų socialinių, kultūrinių ir ekonominių aplinkybių, dėl kurių moterys renkasi abortą ir kodėl tai vėliau paveikia ir psichinę būklę.

Mokslininkai taip pat įsitikinę, kad moterys, kurias labiausiai tikėtina paveiks nutrauktas nėštumas, yra: patyrusios persileidimą; jautusios kitų spaudimą nutraukti nėštumą; nuolat jautusios kaltę ir gėdą jausmą, todėl laikiusios nėštumą paslaptyje nuo šeimos ir draugų.


Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 9 * 9 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7