Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Europos Sveikatos draudimo Kortelė: nepamirškite atostogaudami!

    www.infomed.lt parengta pagal užsienio spaudą
     2008-07-14


ESDK.jpgPraėjo lygiai ketveri metai kaip pasirodė ši kortelė, 173 milijonai žmonių turi ją Europos Sveikatos draudimo Kortelę (ESDK) savo kišenėje. Gyventojai iš 31 Europos šalies turi galimybę pasinaudoti kortele ir gauti sveikatos priežiūros paslaugas, kurių jiems reikia, pasijutus blogai ar nelaimingo atsitikimo atveju vienoje iš dalyvaujančių šalių (Europos Sąjunga, Norvegija, Lichtenšteinas Islandija ir Šveicarija). ESDK supaprastina prieigą prie elementarių procedūrų, sumažina biurokratizmą gyventojams, kai ištinka nenumatytų sveikatos negalavimų laikinai svečiuojantis užsienyje.

"Kaip ir euras, ESDK yra mažutė Europos dalelytė žmonių kišenėse," sakė Vladimír Špidla, komisaras užimtumo ir socialinių reikalų klausimais. "Kortelė leidžia ramiau jaustis milijonams europiečių, kurie lankosi užsienyje – ar jie atostogauja, atvykę darbo reikalais, ar mokosi kitoje Europos šalyje."

Nors kiekviena valstybė atsakinga už ESDK išdavimą savo piliečiams ir išduoda dokumantą nacionaline kalba, kortelė turi bendrą dizainą, todėl yra lengvai atpažįstama medicinos darbuotojų, net jei jie nekalba ta pačia kalba.

Šiandien beveik 173 milijonai gyventojų turi ESDK. Kortelė yra nemokama, tačiau tam reikia būti apdraudusiam privalomuoju valstybiniu socialiniu draudimu.

Pacientas, turintis ESDK, svečios šalies gydymo įstaigoje gauna tą patį gydymą kaip vietinis pacientas, o gydymo išlaidos yra visiškai ar dalinai apmokamos jos / jo sveikatos draudimo.

ESDK gali būti panaudotas viešųjų gydymo įstaigų struktūroje ir jis nėra papildomo kelionės draudimo pakaitalas.

Daugiau apie ESDK skaitykite Kauno teritorinės ligonių kasos svetainėje.


Skaityti komentarus (3)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 9 * 7 - 19 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7