Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Vaistai nuo alergijos pažabos Alzheimerį

    www.infomed.lt parengta pagal www.guardian.co.uk
     2008-07-18


Remiantis naujausiais tyrimais, antihistamininis vaistas, Rusijoje panaudotas alergiškiems žmonėms gydyti, gali tapti pacientų, sergančių Alzhaimerio liga, nauja viltimi.

Vaistinį preparatą ligi šiol išbandė tik 183 pacientai, tačiau rezultatai akivaizdūs.  Medicinos žurnalo Lancet  publikacijoje teigiama, kad pagaliau pavyko suprasti Alzhaimeriu sergančių žmonių elgesį bei sušvelninti ligos simptomus.

Veiksmingas preparatas nuo Alzhaimerio be galo reikalingas. Abejojama, ar šiuo metu pacientų vartojami populiarūs vaistai šiai ligai gydyti (tokie kaip donepezilas) yra pakankamai efektyvūs ir verti tos kainos, kuri sumokama vaistinėse.

Naujojo vaisto, atrasto visai atsitiktinai, kai nuspręsta antihistamininio  vaisto nebenaudoti alergijai gydyti, tyrimai ir taikymas vyko Rusijoje. 183 pacientai iš 11 skirtingų vietovių buvo atsitiktinai padalyti į dvi grupes: pirmajai grupei triskart per dieną buvo duodama naujo preparato, kitai grupei – placebo (visiškai neveiklus preparatas, skiriamas ligoniams įtaigos tikslais).

Tyrėjų komanda, vadovaujama daktaro Rachelle Doody (Bayloro Medicinos koledžas, Hiūstonas), nustatė, kad pacientai, kurie vartojo naująjį preparatą, buvo sąmojingesni ir sugebėdavo geriau atlikti jiems skiriamas užduotis. Mąstymo pagerėjimas išliko ir po metų pertraukos – to iki šiol nesugebėjo padaryti nė vieni vaistai Alzhaimeriui gydyti.

Skelbiama, kad platesnis preparato išbandymas bei tolesni tyrimai vyks artimiausiu metu, tuomet ir bus nuspręsta, ar jis iš tiesų veiksmingas gydant Alzhaimerio ligą.


Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 13 * 8 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7