Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Nanodalelių ataka!
www.infomed.lt parengta pagal www.guardian.co.uk
2008-11-12


nanomedziagos.jpgEuropos valstybių mokslininkai įspėja vyriausybes, kad siekiant įvertinti nanoproduktų – mažytės dalelės pastaruoju metu naudojamos gaminant įvairius produktus, tokius kaip kosmetika, rūbai ir medicinos prekės – saugą, reikėtų skubiai imtis priemonių.

Šimtai produktų, pagamintų su nanodalelėmis, kurios gali būti apie 100 kartų mažesnis negu virusas, jau yra rinkoje, nepaisant to, kad beveik nėra žinoma, kokį pavojų žmogaus sveikatai ir aplinkai jos gali sukelti.

Gamyboje nanodalelės laikomos stebuklingu ingredientu. Kosmetikos gamintojai naudoja titano dioksido nanodaleles saulės kremuose, kad jie būtų skaidrūs, o ne baltos spalvos, kaip paprastai. Aprangos sportui gamintojai sukūrė kvapą sugeriančius rūbus, kurių sudėtis praturtina nanosilver dalelėmis, dukart toksiškesnėmis bakterijoms negu baliklis. Motorinių transporto priemonių pramonėje – padangoms ir kėbulo konstrukcijai sutvirtinti - naudojamos anglies pluošto nanodalelės. Daugelis nanomedžiagų dar taip mažai ištirtos, kad mokslininkai negali nuspėti, kaip jos gali sąveikauti su aplinka. Neaišku net, kaip patikrinti jų saugą.

Pasaulyje jau gaminami ne mažiau kaip 600 produktų, kurių sudėtyje yra tam tikros formos nanomedžiagų. Produktų skaičius tik auga.

Mokslininkai perspėja, kad paplitus nanodalelėms, jų pateks į aplinką, kur jas galima įkvėpti, jos gali patekti į vandens telkinius ir net į žmogaus organizmą kartu su maistu. Pasekmės kol kas nežinomos.

Artimiausiu laiku paaiškės, ar vyriausybės atkreips dėmesį į nanodalelių naudojimą gamyboje, ar ne.

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 6 * 6 - 1 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7