Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Išnešioti dvynius ne taip rizikinga kaip manyta

irl.jpg    www.infomed.lt parengta pagal www.guardian.co.uk
     2008-07-10


Moterys, po dirbtinio apvaisinimo besilaukiančios dvynių, rizikuoja mažiau nei pastojusios natūraliai.

Ankstesnėse publikacijose skelbta, jog po dirbtinio apvaisinimo besilaukiančios dvynių moterys dažniau patiria persileidimą ar kitokių komplikacijų, o dvyniai, gimę po dirbtinio apvaisinimo, iki metų miršta 6 kartus dažniau nei kiti kūdikiai.

„Didžioji dalis pacienčių, kurios kreipiasi į vaisingumo klinikas, nori turėti daugiau kaip vieną vaiką, tačiau jos yra klaidinamos: šeimos, išgąsdintos perdėtos rizikos laukiantis dvynių, be reikalo išlaidauja atlikdamos ne vieną, o keletą procedūrų. Juk pacientėms nieko nėra svarbiau, kaip greitai pastoti ir saugiai išnešioti kūdikį“, – sako vienos vaisingumo klinikos Niujorke (JAV) direktorius N. Gleicheris.

Nuo 1990 metų N. Gleicheris su kolega Deividu Barad‘u ištyrė daugiau kaip tūkstantį dvynių besilaukiančių moterų, pastojusių po dirbtinio apvaisinimo, ir nustatė, kad iki šiol buvo klystama vertinant tokių nėštumų riziką.

Anot N. Gleicherio, gydytojai, kalbantys apie riziką persileisti ar patirti kitokių komplikacijų po dirbtinio apvaisinimo, vertina neadekvačiai:  jie sieja savo perspėjimus ir nuogąstavimus su natūraliai pastojusių moterų, besilaukiančių dvynių rizika bei palyginima su moterimis, besilaukiančiomis vieno vaikelio. Antras argumentas – dirbtinio apvaisinimo klinikose moterų nėštumas yra stebimas daug atidžiau, todėl komplikacijų rizika mažesnė.

Kol kas vieno atsakymo šiuo klausimu nėra, galbūt atlikus daugiau tyrimų bus prieita prie vieningos išvados ir šeimos, dirbtinio apvaisinimo būdu norinčios susilaukti vaikelio, nebus klaidinamos.


Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 80 + 39 - 41 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7