Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Ar brokolis apsaugo nuo vėžio?

    www.infomed.lt parengta pagal www.guardian.co.uk
     2008-07-22

Prieš penkerius metus 79 metų seneliui Rėjui Vaizmanui (Ray Wiseman) kardiologai diagnozavo šlapimo pūslės vėžį ir vilties išgyventi nesuteikė. Tyrimai parodė, kad dabar senelio liga nustojo plisti, o jis dėkoja savo žmonai, kuri po vėžio diagnozės kiekvieną rytą jam išspaudžia brokolių sulčių.

brokolis.jpg Brokoliai intriguoja vėžinių susirgimų specialistus, kadangi jų cheminėje sudėtyje yra neištirto veikimo medžiagų.

Manoma, kad brokolis, žiedinis kopūstas ir paprastasis kopūstas turi fitocheminių medžiagų, kurios stabdo vėžinių ląstelių plitimą. Visai neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad minėta medžiaga gali ląstelėse „atstatyti“ DNR. Tuo tarpu kitas tyrimas parodė, kad vyrams, suvalgiusiems vieną kasdieninę brokolio porciją, pavyko pasiekti teigiamų pokyčių prostatos vėžio gydyme. Visgi iki šiol tyrimų rezultatai nebuvo pakankamai išsamūs ir negalima vienareikšmiškai tvirtinti, kad valgydami brokolius sumažinsite prostatos vėžio riziką.

Skelbti brokolį sveikiausia daržove nuo vėžio būtų kiek beprasmiška: vėžio tyrimai jau seniai įrodė, kad sveika mityba – daug vaisių ir daržovių – padeda apsisaugoti nuo daugelio rūšių vėžio. Taigi brokolis - sveikos dietos ir sveikos gyvensenos dalis.

Galbūt kasdien valgydami žalumynus ir sumažintume šlapimo pūslės vėžiu sergančių pacientų gretas, tačiau verčiau pradėkime apsisaugodami nuo daug pavojingesnio šios vėžio formos sukėlėjo – rūkymo:  net 2 iš 3 vyrų ir 1 iš 3 moterų šlapimo pūslės vėžiu  suserga dėl rūkymo ir tabako dūmuose esančių kancerogenų. Kiti sukėlėjai: dirbtiniai saldikliai (sacharinas, natrio ciklamatas), kai kurie vaistai (fenacetinas, ciklofosfamidas), kenksmingos darbo sąlygos (cheminės medžiagos pramoninėje aplinkoje).


Skaityti komentarus (4)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 68 / 3 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7