Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Ovuliacija iš arti
www.infomed.lt www.newscientist.com
2008-06-25


ovuliacija-1.jpgovuliacija-2.jpg

ovuliacija-3.jpgovuliacija-4.jpg

Pažvelkite iš arčiau, kaip kuriama istorija tiesiogine to žodžio prasme. Pateikiame aiškiausias kada nors padarytas nuotraukas iš kiekvieno žmogaus gyvenimo pradžios taško - ovuliacijos moters kūne.

"Oocito (nesubrendęs kiaušinėlis) išleidimas iš kiaušidės yra esminis įvykis žmogaus dauginimosi procese", - sako Jacques Donnez (katalikiškasis Louvain universitetas Briuselis, Belgija). "Šios nuotraukos yra labai svarbios geriau suprasti dauginimosi mechanizmą".

Žmonių ovuliacijos stebėjimas iš tiesų yra nepaprastai retas reiškinys. Ankstesni bandymai nufotografuoti šį procesą buvo nesėkmingi: nuotraukose sunku įžiūrėti kiaušinėlį, vaizdas neryškus. Jacques Donnez pavyko užfiksuoti šį reiškinį visai atsitiktinai, kai ruošėsi atlikti dalinę gimdos pašalinimo operaciją 45-erių metų moteriai. Iki šiol manyta, jog kiaušinėlio išleidimas yra staigus, sprogstamas procesas, tačiau nuotraukos, publikuotos tarptautiniame žurnale Vaisingumas ir Nevaisingumas („Fertity and Sterility“), rodo, kad  kiaušinėlio išleidimas trunka bent 15 minučių.

Prieš tai, kai kiaušinėlis išleidžiamas, brandžiame folikule - skysčio užpildytas maišelis (jame yra oolitas) kiaušidės paviršiuje -  fermentai ardo audinį. Dėl to susidaro rausvas išsikišimas, ir po kurio laiko atsiveria duobutė, iš kurios, apsuptas palaikančių ląstelių, išstumiamas kiaušinėlis. Kiaušintakiu kiaušinėlis patenka į gimdą.

Darryl Russell, tyrinėjantis reprodukcijos reiškinį Adelaide universitete (Australija), sako, kad užfiksuoti kadrai yra nepaprasti: "Gyvūnų atveju kontroliuojame hormonų lygį ir tai mums leidžia numatyti laiką, kuomet įvyks ovuliacija, tačiau labai reta pamatyti ovuliaciją jos procese".

Taip pat newscientist.com parodyta ovuliacijos proceso video medžiaga:


Skaityti komentarus (5)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 148 - 91 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7