Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Antioksidantai – NE priešnuodis senėjimui
www.infomed.lt parengta pagal www.guardian.co.uk
2008-12-01

maisto-papildai-12.gifIlgai manyta, kad maisto papildai - antioksidantai, tokie kaip vitaminas C ir E, gali pristabdyti senėjimo procesą. Tačiau visa tai sprogo it muilo burbulas, kai po išplėstinio mokslinio tyrimo nustatyta, jog supratimas apie minėtus antioksidantus klaidingas.

Žmonės, sveiko maisto paieškoje per daugelį metų įtikinti blizgių žurnalų viršelių, kad antioksidantus reikėtų vartoti profilaktiškai norint pristabdyti senėjimą ir apsisaugoti nuo tokių ligų kaip vėžys. Tyrimai parodė, kad molekulinis mechanizmas sudarytas kiek kitaip nei manyta anksčiau.

Deividas Džemsas (David Gems) – Londono universiteto mokslininkas, vadovavęs tyrimui, teigė, jog galop išsiaiškinta, kad padidėjus antioksidantų kiekiui organizme, senėjimo procesui tai įtakos visiškai nedaro.

Deivido Džemso komanda eksperimentavo su teorija: didinant arba mažinant natūralią kūno apsaugą nuo superoksidų (oksidai, susidarę po cukraus skilimo ir energijos išsiskyrimo medžiagų apykaitos procese), pasiekiamas ląstelių senėjimą stabdantis efektas: kuo geresnė apsauga, tuo gyvenimo trukmė ilgesnė, kuo prastesnė apsauga – tuo mažesni šansai lėčiau pasenti.

Eksperimentai atlikti su kirmėlėmis, kurių genai tyčia modifikuojami siekiant pakeisti natūralią gynybą - jos gaminamų fermentų pasipriešinimą superoksidui. Nustatyta, kad tai visiškai neturėjo reikšmės kirminų gyvenimo trukmei.

Deivido ir jo kolegų padarytos išvados sutampa su neseniai JAV atliktu tyrimu dėl antioksidantų veiksmingumo prieš vėžį. Klinikiniais tyrimais su beveik 15000 žmonių išbandyta, ar vitamino C ir E papildai veiksmingai kovoja su liga. Po keleto metų stebėjimų, mokslininkai nerado statistinių skirtumų tarp vėžio sergamumo ir tarp grupių, kurios vartojo maisto papildus arba vartojo placebo efektu pagrįstus preparatus, nebuvo užfiksuota.

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 55 + 24 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7