Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Mokslininkai vėl prabilo apie vėžį ir mobiliuosius telefonus

www.infomed.lt, www.iht.com
             2008-06-04


Ką daugiau smegenų chirurgai žino apie mobiliųjų telefonų saugumą negu paprastas žmogus?

Kol kas jokių tiesioginių įrodymų, kad mobiliųjų telefonų naudojimas būtų kenksmingas, nėra. Nors mokslininkai ir negali paaiškinti sąveikos tarp smegenų ir labai arti laikomo telefono aparato, jie teigia, jog niekas dar neįrodė, kad tokia sąveika neegzistuoja.

Tokios mokslininkų prielaidos paremtos šilumos kiekiu, kurį išskiria telefono aparatas bei tuo, jog didžioji dalis aparato veikimo dažnio yra absorbuojama žmogaus galvos ir kaklo. Paskutiniojo tyrimo metu buvo analizuojama rizika piktybiniams navikams atsirasti būtent toje smegenų pusėje, kurioje ligonis paprastai laiko mobilųjį telefoną.

Kaip ir daugelis kitų šios sąveikos tyrimų, pastarasis buvo veikiau stebimojo pobūdžio ir atskleidė krūvą asociacijų tarp vėžio ir mobiliųjų telefonų, bet priežastinis ryšys nenustatytas.

Bandyta atskleisti sąsają tarp mobiliojo ryšio priemonių naudojimo ir trijų navikų tipų: glioma (centrinės nervų sistemos navikas), paausinės liaukos bei seilių liaukos vėžys, neuroma (smegenų ir ausies susiėjimo vietoje). Visi šie vėžio atvejai yra reti.

Praėjusiais metais Izraelyje ištyrus aktyvius mobiliųjų telefonų naudotojus, nustatyta, jog šiems žmonėms rizika paausinių liaukų susirgimams padidėja net 58%. Tuo tarpu Švedijoje atliekant panašų tyrimą, nustatyta, jog po dešimties metų aktyvaus naudojimosi mobiliuoju telefonu, centrinės nervų sistemos naviko bei neuromos rizika padvigubėja.

Gydytojai susirūpinę ne dėl vyresniųjų mobiliųjų telefonų vartotojų, bet dėl nenustatytos sąsajos tarp vėžinių susirgimų bei šių įtaisų, kuriais labai anksti pradeda naudotis vaikai.


Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 3 * 12 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7