Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Sergantiems diabetu patariama daugiau vaikščioti

    www.infomed.lt parengta pagal  www.guardian.co.uk
     2008-07-28

Anot mokslininkų, žmonės, sergantys diabetu, gali sušvelninti ar net išvengti ligos komplikacijų tiesiog vaikšiodami papildomai po 45 minutes per dieną: tai padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

pasivaikscioti.jpg Niukastlio universiteto (Newcastle University, Anglija) mokslininkai atliko diabetu sergančių žmonių tyrimą ir nustatė, kad ėjimas pagerino jų kūno gebėjimą kaupti cukrų ir sudeginti riebalus, po kurio laiko tai sumažino ir diabeto padarinius.

"Tai nepakeičiamas būdas padėti žmonėms be papildomų vaistų kontroliuoti diabetą," pasakė Maiklas Trenelis (Michael Trenell), kurio tyrimas pristatytas žurnale Diabetes Care.

Kiekvienas tyrime dalyvavęs savanoris naudojosi žingsniamačiu: nueiti reikėjo daugiau kaip 10 000 žingsnių per dieną, kai vidutiniškai, žmonės nužingsniuoja apytiksliai 6 000 žingsnių. Rezultatai atskleidė, kad, būdami aktyvesni, diabetikai sudegino 20% daugiau riebalų ir sugebėjo sukaupti daugiau cukraus savo raumenyse.

Raumenyse kaupiasi daugiausiai cukraus, tačiau kai jie nepajėgia absorbuoti pakankamai daug, cukraus lygis tampa itin aukštas kraujotakos sistemoje, taip padaroma žala venoms, arterijoms ir organams. Taigi tyrimas patvirtina, kad net neintensyvi fizinė veikla yra labai reikšminga ypač tarp 2 tipo diabeto pacientų, kurių yra didžioji dauguma.


Jums gali būti naudinga:
Žingsniamačiai, aktyvumo sekimo apyrankės

Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 31 / 7 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7