Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Erkinis encefalitas: saugokitės!

    www.infomed.lt parengta pagal www.sam.lt
     2008-07-25

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, į VšĮ Respublikinės tuberkuliozės ir infekcinių ligų ligoninę hospitalizuotas 40 metų amžiaus pacientas, gyvenantis Vilniaus rajone. Šiam žmogui prieš keletą dienų patvirtinta erkinio encefalito diagnozė. Į Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Pediatrijos centrą hospitalizuoti dar du jo šeimos nariai: 5 metų sūnus ir jo močiutė - 68 metų amžiaus. Pirminė diagnozė – erkinis encefalitas.

Pasak ligonių, pirmą kartą ligos požymiai (karščiavimas, pykinimas, galvos skausmai) jiems atsirado dar birželį, tačiau medicinos pagalbos nesikreipė. Erkių prisisiurbimą visi ligoniai neigia. Šeima turėjo ožką ir nevirintą ožkos pieną šeimos nariai vartojo nuolat, keletą kartų vartojo ir keturi giminaičiai bei kaimynai.

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjos Birutos Zdanevičienės nuomone, norint išvengti erkių įkandimo, pirmiausia reikia saugotis patiems ir stebėti bei mokyti savo artimuosius. Prisimintina: erkių aktyvaus sezono metu, kai gyvuliai ganosi ganyklose, ožkų ir karvių pieną rekomenduojama vartoti pasterizuotą arba virintą.

Rengiantis į gamtą, reikia apsirengti šviesiais drabužiais ilgomis rankovėmis, ilgomis kelnėmis ir būtinai apsimauti ilgesnes kojines bei apsiauti sandarius batelius; naudoti erkes atbaidančias priemones. Grįžus iš miško, parko ar kitų poilsio vietų būtina gerai apžiūrėti save ir artimuosius, ar nesimato ropojančios erkės, o jei pamatysite, kad erkė jau įsisiurbė, paimkite pincetą, priglauskite jį kuo arčiau odos – suimkite erkę ir staigiai ištraukite. Po to patepkite kokiu nors dezinfekuojamuoju tirpalu. Erkės įkandimo vietą reikia stebėti keletą dienų: ar neatsirado paraudimo, patinimo ar kitokių neįprastų požymių ar nėra peršalimo reiškinių. Jei pastebėsite ką nors neįprasta – nedelsiant kreipkitės į šeimos gydytoją.


Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 118 - 49 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7