Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Patarimai tėvams: kaip pradėti pokalbį apie alkoholį?

www.infomed.lt parengta pagal  www.medicalnewstoday.com
     2008-09-11

Pirmos kelios savaitės paaugliui vidurinėje mokykloje yra kupinos susitikimų su naujais draugais, mokyklos renginių bei iškilmių. Tai taip pat tinkamas laikas tėvams pradėti dialogą su vaikais apie alkoholio žalą sveikatai.

alkoholis-09.jpg Vidurinės mokyklos metai yra itin svarbūs sutrukdyti ankstyvam svaigalų vartojimui. Keičiantis paauglių draugystės ryšiams bei interesams, jie pradeda atitrūkti nuo tėvų. Anot specialistų, tai laikas, kai paaugliai pažeidžiamiausi, bet kartu ir paskutinis laikotarpis, kai jų elgesį vienaip ar kitaip gali lemti suaugusiųjų įtaka.

Nė vienas neketina būti tėvu be nuomonės, tačiau neretai kasdienių darbų naštos slegiamam žmogui sunku išlaikyti nuolatinį budrumą bei kalbėti su savo vaikais apie sudėtingas problemas. Tėvai geriau supranta fiziologinius alkoholio padarinius organizmui (ypač pradėjusiems jį vartoti ankstyvame amžiuje), todėl mintis, kad jų vaikai irgi gali svaigintis, juos turėtų motyvuoti galop susėsti šiam ne visada maloniam pasikalbėjimui.

Projekto The Science Inside Alcohol nariai paauglių tėvams  rašo knygą, kurioje aiškina kaip alkoholis paveikia jauną organizmą ir smegenis. Remdamiesi nemaža atliktų tyrimų patirtimi, projekto komanda siūlo keletą patarimų, kaip tėvai galėtų lengviau pradėti pokalbį su vaikais apie alkoholį:

1. Pasinaudokite lengviausiais momentais patarti paaugliui. Gyvename pasaulyje, kuriame pilna žvaigždžių ir, jei garsenybė, kuria Jūsų vaikas žavisi, pripažįsta piktnaudžiavimo alkoholiu problemą, atsargiai pradėkite kalbėti apie tai – neretai suveikia autoriteto galia. Galbūt išgėrinėjimo pavyzdžių yra gretimoje ar Jūsų bendruomenėje, tokiu laiku taip pat galima pradėti pokalbį apie alkoholio pasekmes. Taip pat, lyg tarp kitko, galite pasidomėti vaiko, ar jo bendraamžiai vartoja alkoholį, ar svaiginasi mokykloje.

2. Kalbėkite su savo vaikais, kai viskas tiesiog puiku – besimokantys vidurinėje mokykloje paaugliai - hormoninės būtybės - susiduria su nuolat besikeičiančia nuotaika. Vieną akimirką jie mieli ir nuostabūs, kitą – pasirengę sprogti iš nepasitenkinimo. Parinkite laiką, kai nuotaika aplik rami, ir kai jie negali išsisukti neišklausę Jūsų, pavyzdžiui, kai sėdi ant užpakalinės automobilio sėdynės. Nepriimkite neigiamo atsakymo, stenkitės būti lankstūs ir rasti priėjimą.

3. Švieskite savo vaikus apie alkoholį: jis sukelia atminties praradimą, susilpnina sportinę formą, skatina neprognozuojamą elgesį, paveikia paauglių savijautą ir išvaizdą. Supažindinkite juos su šiais faktais. Jei yra alkoholizmo pavyzdžių giminės istorijoje, būtinai paaiškinkite apie genetinį potraukį piktnaudžiavimui alkoholiu.

4. Būkite budrūs - nėra jokios alternatyvos visiškai kontroliuoti Jūsų vaikus. Pamėginkite nustatyti ankstyvą komendanto valandą, domėkitės, kur jie leidžia vakarus, įsitikinkite, kad visada galėsite juos pasiekti telefonu. Susipažinkite su naujaisiais vaikų draugais bei jų tėvais.

5. Išmokite pasitikėti savo vaiku. Galbūt jau laikas, kai visą vaiko gyvenimą ugdyta vertybių sistema pradeda atsipirkti. Laikytis tam tikrų taisyklių reikia, tačiau nepamirškite paaugliui leisti pačiam apsispręsti ten, kur jo sprendimai nesikerta su jūsiškiais. Pagirkite juos, kai jie to nusipelno - tai verta tūkstančio žodžių!


Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 131 - 81 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7