Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Pomidorai - apsauga nuo saulės

    www.infomed.lt parengta pagal užsienio spaudą
     2008-06-30

Vasarą labai svarbu apsaugoti savo odą nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad veido odą specialiu apsauginiu kremu reiktų stiprinti jau nuo pavasario pradžios. Tačiau ne tik veidas, bet ir visas kūnas reikalauja mūsų priežiūros.

Anglijos mokslininkai ištyrė, kokius produktus vartojant galima padidinti odos apsisaugojimą nuo žalingų saulės spindulių. Savanoriai buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmai grupei mokslininkai kiekvieną dieną davė po du valgomuosius šaukštus pomidorų pastos ir po du arbatinius šaukštelius alyvų aliejaus, o antrajai grupei davė tik alyvų aliejaus.

Po tris mėnesius trukusio eksperimento paaiškėjo, kad eksperimento dalyvių, kuriems buvo duodama pomidorų pastos, odoje buvo rasta 33% daugiau prokalogeno. Prakologenas – tai medžiaga kuri apsaugo mūsų odą nuo saulės nedegimų, sulėtina odos senėjimą, taip pat suteikia odai  elastingumo  bei tvirtumo.

Mokslininkų tvirtinimu, tokio pomidorų poveikio priežastis - antioksidantas likopinas, kurio koncentracija padidėja po terminio apdirbimo. Dėl šios priežasties, norėdami apsaugoti savo odą, reguliariai vartokite termiškai apdorotus (virtus, keptus, karštai rūkytus, virtus-rūkytus) pomidorus.

pomidorai.jpg


Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 2 * 6 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7