Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Epilepsija: pavojus vandenyje!

   www.infomed.lt parengta pagal  www.sciencedaily.com
     2008-08-19

vandens-pavojus.jpgPagal tyrimo išvadas, publikuotas 2008 m. rugpjūčio 19-ąją žurnale Neurology, žmonės, sergantys epilepsija, labiau rizikuoja nuskęsti palyginti su tais, kurie neserga šia liga. Ankstesni tyrimai parodė didesnį pavojų nuskęsti dėl priepuolių, o šis tyrimas yra vienas iš pirmųjų, pasitelkusių empirinius duomenis, realiai gresiančiam pavojui nusakyti.

Mokslininkai surinko informaciją iš 50 atskirų viso pasaulio tyrimų, kurių periodas, sudėjus visų pacientų stebėjimo laiką, siekia daugiau kaip 200 000 metų. Taip pat daug dėmesio skirta gimstamumo rodmenims nacionaliniuose registruose, norint nustatyti, kiek paprastai skendimo mirčių įvyksta. Iš viso nuskendo net 88 sergantys epilepsija, kai lyginant su sveikų žmonių imtimi būtų tikimasi 4.7 tokio tipo mirčių.

Taigi tyrimas nustatė, jog tikimybė nuskęsti epileptikams yra  net 15-19 kartų  didesnė nei sveikiems žmonėms.

Svarbu, kad žmonės, sergantys epilepsija, ir juos prižiūrintys artimieji imtųsi priemonių sutrukdyti galimai tragedijai. Mokslininkai rekomenduoja priepuolių kamuojamiems pacientams praustis po dušu ne vonioje, taip pat reguliariai vartoti vaistus, kad kontroliuotų priepuolius, ir nesimaudyti vieniems didesniuose vandens telkiniuose.

Pagal The Global Burden of Disease 2000 m. duomenis, visame pasaulyje žmonių nuskendo 450 000. Vadinasi 100 000 žmonių tenka 7 mirtys nuo skendimo.


Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 13 * 11 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7