Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Žmogaus seilėse - žaizdas gydantis junginys

    www.infomed.lt parengta pagal  www.sciencedaily.com
     2008-07-24
 
Olandijos mokslininkai
žmogaus seilėse atrado junginį, kuris itin paspartina žaizdų gijimą. Atliktas tyrimas suteikia vilties kenčiantiems nuo chroniškų diabeto ir kitų sutrikimų žaizdų, taip pat ištiktiems trauminių sužalojimamų ir nudegimų. Galimas daiktas, kad šie junginiai bus pradėti masiškai gaminti ir išplis vaistų krepšeliuose kaip antibiotiko kremai ir medicininis spiritas.

"Mes tikimės, kad mūsų pasiekti rezultatai bus naudingi žmonėms, kenčiantiems nuo negyjančių žaizdų, tokių kaip kojos bei diabetinės opos, gydymo sukeltos žaizdos ir nudegimai," sakė Menno Oudhoff, mokslininkas paskelbęs tyrimo išvadas.

"This study not only answers the biological question of why animals lick their wounds," said Gerald Weissmann, MD, Editor-in-Chiefzaizdu laizymas.gif of The FASEB Journal, "it also explains why wounds in the mouth, like those of a tooth extraction, heal much faster than comparable wounds of the skin and bone. It also directs us to begin looking at saliva as a source for new drugs."

"Išvados ne tik atsako į biologinį klausimą, kodėl gyvūnai laižo savo žaizdas," teigė Gerald Weissmann,  vyriausiasis FASEB žurnalo redaktorius," tai taip pat paaiškina, kodėl žaizdos burnoje - po danties ištraukimo, įsikandus liežuvį, pažeidus dantenas - gyja daug greičiau nei odos ir kaulo žaizdos. Be abejo, tai taip pat nukreipia mokslininkų žvilgsnius į seiles kaip į šaltinį naujiems vaistams sukurti."


Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 98 + 31 - 24 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7