Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Ausinukai sukelia klausos praradimą
    www.infomed.lt parengta pagal www.nytimes.com
     2008-10-14

ausines-10.gifTriukšmas, kurį skleidžia ausinukai autobusuose, traukiniuose ir lėktuvuose kelia susierzinimą keliautojams. Visgi, kaip paaiškėjo po ES atlikto tyrimo, šis reiškinys taip pat graso ilgalaikiu klausos praradimu beveik 10 milijonų europiečių, kurie tokiu būdu priima garsus.

Pranešime skelbiama, kad melomanai, kurie daugiau kaip 5 valandas per savaitę klausosi garsios muzikos, patiria identišką poveikį, kuris žaloja triukšmingiausio fabriko darbuotojus.

Specialistų teigimu, 27 ES šalyse nuo 50 iki 100 mln. žmonių  klausosi muzikos nešiojamais muzikos grotuvais kasdien. Manoma, kad grėsmė, iškilusi klausos organams, vis dar nėra tinkamai suprasta visuomenės ir situacija pagerės tik tuomet, kai bus jau vėlu.

Šis pranešimas yra tik vienas iš šuo metu dažnai pasirodančių ir įspėjančių apie “MP3 kartai“ ne kokią ateitį žadančius klausos sutrikimus.

Klausantis muzikos ausinuku daugiau kaip 1 valandą kasdien, rizikuojama ilgam laikui prarasti klausos kokybę. Tai liečia maždaug 2.5 – 10 mln. ES gyventojų.


Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 103 - 18 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7