Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Naujienos

Australijos mokslininkai ir patologijos kompanija suvienijo pastangas, kad sukurtų pirmąją pasaulio istorijoje kompiuterizuotą sistemą priešlaikinio gimdymo atvejams numatyti...
Pirmos kelios savaitės paaugliui vidurinėje mokykloje yra kupinos susitikimų su naujais draugais, mokyklos renginių bei iškilmių. Tai taip pat tinkamas laikas tėvams pradėti dialogą su vaikais apie alkoholio žalą sveikatai...
Moteris Prancūzijoje tapo vyriausia žinoma trynukų motina (gimdyvei 59), taip iš naujo atgaivindama pasaulinius debatus apie vėlyvą nėštumą ir „vaisingumo turizmą“...
Trečiadienį mokslininkai pranešė, kad pirmame dideliame MBI (molekulinis krūties atvaizdavimas) bandyme gauti teigiami rezultatai: lyginant su mamogramomis (rentgeno spindulių tipas krūtims peršviesti) MBI atskleidė daugiau navikų ir davė mažiau klaidingų pavojaus signalų.
Pasinaudoję nauja technologija, Stanfordo universiteto mokslininkai atrado pažeidžiamą terpę hepatito C viruso dauginimosi procese ir tai gali būti atlikta su seniai atgyvenusiu priešalerginiu preparatu.
Statistika jau seniai nepalanki vyrams - širdies ligų pavojus didesnis tarp vyrų negu tarp to paties amžiaus moterų. Tuo tarpu Leičesterio (Leicester) universiteto atliktas tyrimas parodė, kad prie to gali svariai prisidėti lytiniai hormonai.
Brangūs vaistai, pavyzdžiui vėžiui ir artritui gydyti, naujos technologijos dėka gali būti gaminami mažesnėmis sąnaudomis.
Mokslininkai nustatė, kad valgydami brokolius galime atstatyti žalą, kurią širdies kraujagyslėms daro diabetas.
Kaip rašo sciencedaily.com, Monash universiteto mokslininkas Zeinas Endrius (Zane Andrews) žmogaus smegenyse atrado pagrindines apetito kontrolės ląsteles, kurios ilgainiui nyksta, padidindamos alkio jausmą ir potencialų svorio padidėjimą senėjant.
Daktaras Edvardas Dakvortas (Edward Duckworth) - naujos kartos neurochirurgas, kurio dėka pacientai lengviau išgyvena smegenų chirurgijos operacijas.
APA (American Psychological Association) mokslininkai po atlikto tyrimo paskelbė, jog nėra jokių reikšmingų įrodymų teigti, kad vienas abortas suaugusioms moterims turi įtakos didesniam pavojui turėti psichinės sveikatos sutrikimų ateityje.
Pagal tyrimo išvadas, publikuotas 2008 m. rugpjūčio 19-ąją žurnale Neurology, žmonės, sergantys epilepsija, labiau rizikuoja nuskęsti palyginti su tais, kurie neserga šia liga. Ankstesni tyrimai parodė didesnį pavojų nuskęsti dėl priepuolių, o šis tyrimas yra vienas iš pirmųjų, pasitelkusių empirinius duomenis, realiai gresiančiam pavojui parodyti.
Kartais operacijos metu, šalinant naviką, ląstelės atsiskiria nuo pagrindinės naviko srities. Pasitaiko atvejų, kai šitos naviko ląstelės išlieka chirurginėje žaizdoje ir dėl to suformuoja antrinis navikas toje vietoje, kur buvo pašalintas pirmasis. Sumažėja tikimybė išgyventi bei pablogėja paciento gyvenimo kokybė.
Johns Hopkins universiteto mokslininkai nustatė, kad vitamino D trūkumas 26 proc. padidina mirtingumą. Tai patvirtina šio vitamino reikšmingumą, ypač tarp vyresnių žmonių.
Kaip praneša guardian.co.uk, moksliniuose tyrimuose per 2005 m. pasaulyje apytiksliai panaudota 115 milijonai gyvūnų.
Remiantis Stanfordo universiteto Medicinos Mokyklos paskelbtais tyrimo rezultatais, reguliarus bėgimas pastebimai lėtina senėjimo padarinius...
Ar vienas kitam prieštaraujantys pranešimai apie kavos ir kofeino poveikį gali būti teisingi? Taip. Kaip praneša International Herald Tribune, kava ir arbata, yra sudėtingi cheminių medžiagų mišiniai, iš kurių keletas gali sukelti nepageidaujamą ar net žalingą sveikatai poveikį.
Rugpjūčio 1-osios vidurdienį, 11.53 val. Vilniaus laiku bus matomas pirmasis mėnulio disko prisilietimas prie Saulės. Dalinis Saulės užtemimas laipsniškai uždengiant vis didesnį žvaigždės, kurios sistemai priklauso ir Žemė, plotą 12.56 val. pasieks maksimumą ir 13.58 val. Vilniaus laiku baigsis.
Remiantis preliminariais PSO (Pasaulinės Sveikatos Organizacijos) duomenimis, didžioji dauguma afrikiečių neturi jokios prieigos prie tualeto.
Šiandien Vokietijos aukščiausiasis teismas Berlyno ir Badeno-Wuerttemberg‘o rajonuose panaikino draudimą rūkyti viešo susibūrimo vietose – mažuose baruose...
Anot mokslininkų, žmonės, sergantys diabetu, gali sušvelninti ar net išvengti ligos komplikacijų tiesiog vaikšiodami papildomai po 45 minutes per dieną: tai padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, į VšĮ Respublikinės tuberkuliozės ir infekcinių ligų ligoninę hospitalizuotas 40 metų amžiaus pacientas, gyvenantis Vilniaus rajone. Šiam žmogui prieš keletą dienų patvirtinta erkinio encefalito diagnozė. Į Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Pediatrijos centrą hospitalizuoti dar du jo šeimos nariai: 5 metų sūnus ir jo močiutė - 68 metų amžiaus. Pirminė diagnozė – erkinis encefalitas.
Olandijos mokslininkai žmogaus seilėse atrado junginį, kuris itin paspartina žaizdų gijimą. Tai suteikia vilties kenčiantiems nuo chroniškų diabeto ir kitų sutrikimų žaizdų, taip pat ištiktiems trauminių sužalojimamų ir nudegimų. Galimas daiktas, kad šie junginiai bus pradėti masiškai gaminti ir išplis vaistų krepšeliuose kaip antibiotiko kremai ir medicininis spiritas.
New York Times sveikatos skyrelio redaktorė ir mokslo žinių reporterė Džeinė Brodi (Jane E. Brody) teigia, jog per 45 metų laikotarpį rašant ir aktyviai domintis medicina bei sveikata, jai teko susidurti su be galo daug išgalvotų mitų ir dezinformacijos – nuo paprasčiausių triukų iki itin pavojingų ir klaidinančių pamokymų...
Besilaukiančios moterys, kurios vartoja epilepsijos vaistą topiramate, taip pat vartojamą migrenai numalšinti, rizikuoja susilaukti ne visiškai sveiko vaikelio. Moterų, nėštumo periodu vartojusių topiramate, kūdikius dažniau nei paprastai kamuoja įgimtos ydos - vilko gomurys, zuikio lūpa ir lytiniai sutrikimai...
Prieš penkerius metus 79 metų seneliui Rėjui Vaizmanui (Ray Wiseman) kardiologai diagnozavo šlapimo pūslės vėžį ir vilties išgyventi nesuteikė. Tyrimai parodė, kad dabar senelio liga nustojo plisti, o jis dėkoja savo žmonai, kuri po vėžio diagnozės kiekvieną rytą jam išspaudžia brokolių sulčių...
Mokslininkai nustatė, kad vienas iš keturių britų unikalios genetinės sistemos dėka susirgti alkoholio sukeliamu vėžiu rizikuoja mažiau. Identifikuoti du genai, kurie skubiai išstumia alkoholį iš organizmo, tokiu būdu mažindami jo kancerogeninį poveikį. Žmonėms, kurių genetinėje sistemoje yra bent vienas iš šių genų, rizika susirgti alkoholio sukeltu burnos, gerklės ar stemplės vėžiu, sumažėja du kartus.
Remiantis naujausiais tyrimais, antihistamininis vaistas, Rusijoje panaudotas alergiškiems žmonėms gydyti, gali tapti pacientų, sergančių Alzhaimerio liga, nauja viltimi...
Naujausiais tyrimų duomenimis, daugiau kaip ketvirtis Kinijos gyventojų turi antsvorio problemų. Šios problemos kaltininkai – mažėjantis gyventojų fizinis aktyvumas bei „vakarų“ dieta.
Praėjo lygiai ketveri metai kaip pasirodė ši kortelė, 173 milijonai žmonių turi ją Europos Sveikatos draudimo Kortelę (ESDK) savo kišenėje. Gyventojai iš 31 Europos šalies turi galimybę pasinaudoti kortele ir gauti sveikatos priežiūros paslaugas, kurių jiems reikia, pasijutus blogai ar nelaimingo atsitikimo atveju laikinai svečiuojantis užsienyje...
   <<    1-30     31-60     61-89    >>
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7