Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Ką apie jus kalba mėgstama spalva? (1)
www.infomed.lt Diana Karpec
2008-05-05
 
 
 
Manoma, kad pagrindinė žmogaus problema – gyvenimo prasmės ir esmės nežinojimas, savojo pašaukimo neradimas. Vėliau ši būsena skatina streso atsiradimą, suformuoja energetinius, mentalinius ir emocinius „blokus“, galinčius atsiskleisti ir fiziniais negalavimais. Reikalinga, kad kažkas  panaikintų  tuos „blokus“, trukdančius cirkuliuoti gyvybinei energijai. Subjektyviai šią energiją žmogus suvokia kaip gerą savijautą, pasitenkinimo savimi ir aplinka jausmą. Vienas iš būdų pajusti gyvenimo džiaugsmą – aurosomos terapija, kurios poveikis pasireiškia tiek fiziniu, tiek neapčiuopiamu dvasiniu lygmeniu.
  
Spalvų įtaka nervų sistemai
 
Aurasoma – tai terapija, apimanti spalvų, augalų ir kristalų energijų trejybę. Nors tai gana naujas gydymo metodas, jis pagrįstas sena išmintimi ir kai kuriais moksliniais tyrimais. Aromatinius aliejus bei brangakmenius naudojo dar senovės egiptiečiai, kinai, indai ir viduramžių vienuolynų gydytojai. O rusų mokslininkai 1942 metais nustatė spalvų įtaką nervų sistemai. Jie teigia, kad raudona stimuliuoja simpatinę, o balta ir mėlyna spalvos atsakingos už parasimpatinės nervų sistemos aktyvinimą. Šios dvi sistemos valdo vidaus organus: širdį, plaučius, skrandį, žarnyną bei reguliuoja smulkiųjų kraujagyslių spindį ir hormonų gamybą. Simpatinė nervų sistema sužadina ir sutelkia visas kūno pajėgas ypatingam atvejui. Kai iškyla pavojus, širdis pradeda greičiau plakti, išsiplečia vyzdžiai, sulėtėja žarnyno veikla, padidėja adrenalino kiekis kraujyje ir taip gaunama daugiau energijos kovai ar atsitraukimui. Parasimpatinė sistema veikia priešingai: normalizuoja organų veiklą ir stabilizuoja organizmą praėjus stresinei būklei.
 
Mūsų kūnas spindi skirtingomis spalvomis
 
Aura lotynų kalboje reiškia šviesą, o graikiškai soma – tai kūnas arba gyvybinė energija. Tad aurasoma jungia šviesą su kūnu ir yra skirta pusiausvyrai tarp žmogaus kūno, sielos ir proto atkurti. Aurasomos metodą sukūrė britų farmakologė Vicky Wall. Jos tėvas puikiai išmanė paslaptingas gydomąsias augalų galias ir anksti atskleidė dukrai ezoterinio gydymo paslaptis. Nuo vaikystės būdama akla, ji turėjo išskirtinę dovaną – galėjo matyti įvairiaspalves žmonių auras. Ji kasdien medituodavo ir kartais girdėdavo tą pačią vidinio balso frazę: „Pamatyki ir praskirki vandenis“. Farmakologė galiausiai pajuto nenumaldomą poreikį nueiti į savo laboratoriją ir pradėjo maišyti įvairių spalvų natūralius produktus. V. Wall nematė kuriamo grožio, bet sakė, kad nepaaiškinamos jėgos valdė jos rankas. Taip 1984 metais buvo pagamintas pirmasis aliejinis mišinys. Tokie mišiniai vėliau pavadinti balansiniais aliejais ir sudarė aurasomos pagrindą. „Mes esame spalvos, kurias pasirenkame. Ir šios spalvos atspindi tikruosius mūsų poreikius“, - kartodavo V. Wall. Ji teigė, kad kiekvienas žmogus pažįsta save ir pats geriausiai žino, kas jam gali padėti. Taigi daktaro ar terapeuto uždavinys – tik pagelbėti pacientui geriau suprasti save patį. Farmakologės požiūriu, kuris sutampa su senosios Indijos ezoteriniu mokymu, žmogaus siela spindi sava spalva. Kiekviena mūsų kūno dalis švyti skirtingai: kojos ir lytiniai organai šviečia raudonai, apatinė liemens dalis – oranžine ir auksine spalvomis, krūtinės plotas skleidžia žalią šviesą. Pasak Vicky Wall, kiekvienas esame tarsi gyva vaivorykštė.
  

Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 8 * 7 - 3 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7