Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Porų košmaras – knarkimas

www.infomed.lt  pagal užsienio spaudą parengė Inga Jelkinienė 

2008-04-24

Nemažai žmonių knarkia, dėl to labiausiai kenčia jų partneriai, o tai gali kelti pavojų santuokoms, net seksui. Ką daryti, kaip nutildyti tuos knarkiančiuosius?  

Teigiama, kad yra kelios knarkimo rūšys. Fiziškai knarkimas yra triukšmas, kuomet girdimi virpesiai, susidarę kažkur gerklėje, nosyje ar burnoje. Reikia išsiaiškinti, kurioje dalyje yra virpesys. Manoma, kad dėl to gali būti kaltas liežuvis, mažasis gomurys (mažas liežuvėlis burnos dugne) arba net koks nors užsikimšimas nosies srityje. Pirma, kai liežuvis pradeda tabaluoti, oras nebegali pro jį prasiveržti, todėl kilnoja liežuvį, o tada jau girdimi knarkimo garsai. Antra, gomurinis knarkimas atsiranda, kai žmogus miega praverta burna, tuomet oras atsimuša į gerklės dugną ir gomurėlis pradeda vibruoti. Trečia, kai yra užsikimšusi nosis, tada virpesiai vyksta visoje nosies angoje.

Svarbu žinoti, kad pagrindiniai knarkimo sukėlėjai yra antsvoris, rūkymas ir nesaikingas alkoholio vartojimas.
Dėl šių priežasčių dažniausiai knarkia 50-59 metų vyrai. Dar viena gana dažna knarkimo priežastis ta, kad vyrai priauga svorio kaklo srityje (moterims to nebūna). Tuomet riebalų audinys suspaudžia kvėpavimo takus. Knarkimą taip pat gali sukelti alergija pagalvių pūkams, dulkių erkutėms, gyvūnų šeriams / plaukams, netgi namų apyvokos chemikalams.

Yra žinoma tokių atvejų (daugiau užsienio šalyse), kai dėl knarkimo iširo santuokos, pašlijo santykiai šeimoje.
Dėl to daugiausiai kalta partnerio nemiga, nes neišsimiegoję jie būna gana irzlūs, racionaliai nemąsto, jaučiasi fiziškai silpni. O kai visos problemos susideda į viena, tai tikrai negelbsti iškilus problemoms. Knarkiantysis irgi kenčia – jam baksnojami šonai, jis siunčiamas miegoti į kitą kambarį. Tuomet jau kenčia ir šeimos lytiniais santykiai. Tokie sprendimai santykių nepuoselėja, viskas tik blogėja. Gera žinia, kad knarkimą galima išgydyti.

Yra teigiama, kad pirmiausia knarkiančiam reiktų numesti svorio ir mesti rūkyti, atsisakyti vakare alkoholio taurės. Išgėrę žmonės linkę miegoti ant nugaros, o tai – dar viena knarkimo priežastis. Yra daug būdų, kaip priversti, kad žmogus miegotų ant šono, pavyzdžiui, įkišti teniso kamuoliukus į pižamą. Liežuvio sąlygotam knarkimui yra mažas prietaisas, kurį reikia dėti į burną. Užkimštos nosies kvėpavimą palengvina purškalai. Kita išeitis yra naudoti CPAP (tai prietaisas, kuris palaiko pastovų teigiamo oro spaudimą kvėpavimo takuose). CPAP slėgio aparatai išplečia nosiaryklės apimtį, todėl žmogus visai neknarkia.

Knarkimui pašalinti galimos ir operacijos, tokiu būdu galima praplėsti nosiaryklę arba pašalinti minkštąjį gomurėlį. Bet tai yra skausminga, nemalonu. Todėl visada pirmiausia siūloma išbandyti anksčiau išvardintas galimybes. Jei vis tik nusprendėte, kad jums padėti gali tik operacija, reikia konsultuotis su specialistais, bus atlikti tam tikri tyrimai. O tada ir bus nuspręsta, ar reikia operacijos, ar ne.


Skaityti komentarus (7)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 8 * 10 - 17 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7