Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Seksas ir jo nauda sveikatai

www.infomed.lt pagal užsienio spaudą parengė Vaida Braziulienė 
2008-05-05 

Gulėdami mylimo ir artimo žmogaus glėbyje, jaučiamės gerokai ramesni ir pasitikintys savimi. Tvirti, stabilūs santykiai ne tik padeda pabėgti nuo vienatvės, bet tiesiog suteikia galimybę pasitikėti vienas kitu, padeda atsisakyti daugybės psichologinių problemų, bet, svarbiausia, kad dovanoja saugumo jausmą, vadinasi, ir teigiamą požiūrį į gyvenimą. Seksas padeda išsivaduoti iš begalybės įvairiausių kompleksų, kuriuos dažniausiai žmonės susikuria patys arba kai būna vieniši. Vis tik teigiama, kad seksas gerina savijautą ir leidžia „eiti per gyvenimą aukštai iškėlus galvą“. 

Seksas vietoj sporto  

Jei tingite ar neturite laiko nuolat lankytis sporto salėje, tai laikas, kurį praleisite lovoje su mylimuoju, jums gali atstoti atsilenkimus bei pritūpimus. Tačiau tam, kad santykiai būtų panašūs į sportą, reikia į tai pažiūrėti gana rimtai. Sekse, kaip ir sporte, 15 minučių – ne gana... Seksas, kaip ir aerobikos treniruotė, pakelia organizmo tonusą, stiprina presą, o taip pat stiprina širdies kraujagyslių sistemą. Jeigu išvardinti motyvai dar neįtikino, kad seksas naudingas sveikatai, tai štai, kas yra įrodyta: jei mylitės mažiausiai tris kartus per savaitę, tai per metus netenkate 30 000 kcal ir atsikratote 3,6 kg riebalų.


Seksas ir skausmo malšinimas

 

Galvos skausmas – ne priežastis atsisakyti sekso. Jeigu jums iš tikrųjų labai skauda galvą, tai sekas gali būti puikiausias vaistas tokiam skausmui gydyti. Dažniausiai galvos skausmas kyla tada, kai būna užspaustas koks nors nervas. O seksas atpalaiduoja įtampą ne ką blogiau nei manualinė terapija ar masažai. Tad, jeigu skauda galvą, nebūtina gerti vaistų nuo skausmo, tiesiog pabandykite pasimylėti. Nors, reikia paminėti, kad dažna galvos skausmo priežastis – padidėjęs kraujo spaudimas, o seksas jį dar labiau padidina, todėl jeigu turite padidėjusi kraujo spaudimą, seksas gali ir nepadėti nuo galvos skausmo.


Seksas ir imuniteto stiprinimas

 

Teigiamos emocijos ir jausmai, tokie kaip gražios muzikos klausymas, skanus maistas ar geras seksas su mylimu žmogumi, didina organizmo atsparumą ligoms, ypač gripo ar peršalimo. Be to, sekso metu didėja imunoglobulino A kiekis, kuris organizmą saugo nuo galimų infekcijų, kurios plinta lytiniu keliu.


Seksas suartina žmones

 

Kai tik žmonės supranta, kad myli vienas kitą, tai tik ir svajoja, kad liktų vieni... Laikui bėgant seksas nebėra pagrindinis dalykas porų gyvenime, nes didesnis dėmesys kreipiamas į vaikus, darbą... Bet, vis dėlto, nereikėtų pamiršti, kad seksas turėtų būti neatsiejama gyvenimo dalis, nes jis tik harmonizuoja šeimos santykius. Yra manoma, kad sekso metu išsiskiria tam tikri hormonai, kurie tik tvirčiau sujungia šeimas, poras, tada jie geriau jaučia, ko reikia partneriui. 


Skaityti komentarus (22)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 8 * 5 - 12 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7