Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Infomed namų klinika

Alkūnės sąnario epikondilitas – ką kiekvienas mūsų turėtų žinoti apie šią ligą? Gydytojos reabilitologės Renatos Rimkevičienės parengta konsultacija.
Kaip išsaugoti sveiką odą ir išvengti po saulės vonių nemalonių pojūčių, kalbamės su Kauno II–osios klinikinės ligoninės gydytoju dermatovenerologu Nauriumi Grušausku.
Jūs padarėte viską, kad pašalintumėte vėlyvą vakarą suvartoto kofeino poveikį, pasirūpinote, kad Jūsų miegamasis būtų jaukus ir tamsus, nežiūrėjote siaubo filmų. Kodėl vis tiek vartotės ir negalite užmigti? Kai kurie jūsų įpročiai gali trukdyti Jūsų miegui jums to net nežinant...
Sakoma, kad pavasario gaivos, jūros dvelksmo ar mylimojo žvilgsnio nurausvinti skruostai suteikia moteriai paslaptingo žavesio, jaunatviškumo, tačiau išsiplėtusių kraujagyslių kapiliarų voratinklis veido tikrai nepuošia.
Nosis – tarsi vartai, pro kuriuos į organizmą patenka gyvybiškai būtinas oro srautas. Kartu su juo į kvėpavimo takus patenka dulkės, mikrobai, cheminės medžiagos ir kiti teršalai.. Nosies ertmė išklota gleivine, kuri išvalo, sušildo ir sudrėkina į plaučius plūstantį orą. Šias funkcijas gali atlikti tik sveika nosies gleivinė. Deja, daugelis žmonių turi nosies...
Klausos surikimų turi apytiksliai 800 milijonų žmonių visame pasaulyje. Iki 2015 metų šis skaičius gali siekti 1,1 milijardo. Per pastaruosius 20 metų keletas Europos mokslinių įstaigų tyrinėjo šiuos sutrikimus suaugusiųjų tarpe.
Kasdieninis mūsų gyvenimas yra pilnas įvairiausių garsų. Tačiau stiprūs garsai gali visam gyvenimui sugadinti klausą. Nuolatinis stipraus garso poveikis gali būti rimta problema daugelyje darboviečių, ne tik statybvietėse ir gamyklose
Daugelyje Europos valstybių tyrimais įrodyta, jog ligoniai pasveiksta kur kas greičiau, kai šalia medikamentinio gydymo taikomas ir dietinis. Be to, veiksmingas gydymas dieta ligoninėje, po to ir namuose, leidžia išvengti ligos komplikacijų, stipriai sumažina gydymo išlaidas bei pakartotinio hospitalizavimo galimybę.
Didėjantis nerimas dėl ateities, nestabili šalies politinė – ekonominė padėtis bei kiti išoriniai ir vidiniai veiksniai stipriai veikia tiek fizinę tiek psichinę mūsų gyventojų sveikatą. Be aiškios priežasties jaučiamas nerimas, nuovargis, padidėjęs jautrumas – gana dažni mūsų pacientų nusiskundimai.
Artėjant rudeniui daugelis žmonių pajunta, jog per vasarą sukaupta energija pradeda po truputį sekti. Vis dažniau apie save primena šiltuoju metų laiku primiršti negalavimai, galvą kelia peršalimo ligos ir pan. Tad norom nenorom pradedi galvoti...
Ištrūksti iš blerbiančio miesto į tyrą, nepaliestą gamtą, ir nugriūni laimingas į vešlią žolę juodalksnių šešėlyje… Tačiau džiaugsmo mažai, tave iškart užpuola zvimbianti eskadrilė – įvairūs skaudžiai geliantys mašalai. Negana to, grįžęs, kirkšnyje aptinki įsikabinusią erkę. Galbūt ir užkrėstą Laimo liga, encefalitu ir dar bala žino kuo…Kaip gintis nuo tų mažųjų miško nenaudėlių?..
Niežulys yra baisiai nemalonus jausmas, sukeliantis daugiau ar mažiau nesuvaldomą norą kasytis. Niežėti gali vienoje odos vietoje arba net visą kūną. Niežulys sudaro užburtą ratą, nes pasikasę sukeliame odos nervų galūnėlių hipertrofiją (padidėjimą), o dėl to jos tampa dar jautresnės...
Medicininiai tyrimai įrodo, kad, piktnaudžiaujant ultravioletiniais saulės spinduliais, gali būti pažeidžiama oda. Veikiant kaitriems saulės spinduliams, pakinta kolageninės ir elastinės skaidulos, oda sausėja, mažėja jos elastingumas, anksčiau atsiranda raukšlių. Ultravioletiniai spinduliai provokuoja ir odos auglių...
Kiekvienas rūpinasi, kad kūno svoris būtų idealus, tačiau kaip nustatomas kiekvieno asmens idealus kūno svoris? Tam taikomas KMI indeksas, tačiau egzistuoja paslėptas riebalų kiekis, kurio KMI neatspindi.
Keletas pokyčių jūsų gyvensenoje ir rizika susirgti širdies ligomis reikšmingai sumažėja. Būtent nuo gyvenimo būdo pasikeitimų prasideda aukšo kraujospūdžio gydymas. Pateikiame keletą sveikos gyvensenos patarimų, kurie padės sumažinti jums reikalingų vaistų kiekį.
Įspūdinga 3D paveikslėlių kelionė, kuri prasideda jūsų galvoje, tęsiasi žemyn per krūtinę ir baigiasi pilve. Kaip atrodo plaučių vėžio ląstelės? Kas nutinka, kai kiaušinėlis pirmą kartą susitinka spermatozoidą? Po šios kelionės daugiau niekada nematysite savo kūno taip kaip anksčiau.
Sergančiųjų hipertenzija vis daugėja. Greitosios medicinos pagalbos gydytojai neretai susiduria su pacientais, kurių padidėjęs kraujo spaudimas ir kurie atvykę į ligoninės priimamąjį skundžiasi galvos skausmu. Kai kurie pacientai, padidėjus kraujospūdžiui ir prasidėjus galvos skausmui, nepagrįstai mano, jog šį sukelia būtent hipertenzija.
Lietuva iš kitų Europos šalių skarlatinos sergamumu neišsiskiria, tačiau šios ligos protrūkių pasitaiko ten, kur didžiausias pavojus užsikrėsti mūsų atžaloms – lopšeliuose-darželiuose, mokyklose. Laiku nepastebėjus susirgimo, galimos pavojingos komplikacijos, todėl pagrindinius ligos simptomus ir pavojingiausią vaiko amžių būtina žinoti.
Kai kurie mūsų kūno simptomai ir požymiai natūraliai įspėja, kad nedelsiant reikalinga profesionali medicinos priežiūra. Nepaaiškinamas blauzdų patinimas arba kraujas šlapime. Ar tai gali būti taip rimta? Ar gali būti pavojinga gyvybei?
Nors ir nėra vieno vienintelio stebuklingo būdo sumažinti krūties vėžio riziką, tačiau verta žinoti, jog keleto faktorių kombinacija gali padaryti mažą stebuklą. Pateikiame 7 reikšmingus veiksnius, kurie gali turėti įtakos Jūsų rizikai susirgti krūties vėžiu.
Kosint organizmas šalina normaliam kvėpavimui trukdančius teršalus, todėl mūsų pareiga orgasnizmui padėti. Ar galime tai padaryti natūraliomis priemonėmis? Taip, žinodami tam tikrų vaistažolių savybes, galime lengvai įveikti kosulį.
Mobilieji telefonai – kiekvieno iš mūsų kasdieninis komunikacijos prietaisas, be kurio sunkiai įsivaizduojame šiuolaikinio žmogaus gyvenimą, tačiau vienas aktualiausių pastarųjų metų klausimų technologijų poveikio sveikatai tema yra būtent mobiliojo ryšio prietaisai: kokį poveikį sveikatai jie daro?
Ką žinote apie prostatos vėžį? Pateikiame keletą įdomių faktų apie daugiausiai vyrų visame pasaulyje paliečiančią ligą.
Prostatos vėžį galima aptikti dar ankstyvosiose jo vystimosi stadijose. Jeigu nejaučiama jokių ligos simptomų, praktikoje prostatos vėžiui aptikti naudojami du pirminiai testai, gydytojų rekomenduojami atlikti profilaktiškai kasmet: skaitmeninis tiesiosios žarnos tyrimas, kai gydytojas bando aptikti įtartinų mazgų prostatos liaukoje; kraujo tyrimas, naudojamas aptikti prostatos specifinį antigeną (PSA)...
„Akys-mūsų sielos veidrodis“- tvirtina Rytiečių išmintis. Tiktai ar mes pakankamai skiriame dėmesio, ar pagarbiai elgiamės su šiuo savo sielos atspindžiu?
Portalo infomed.lt skaitytojų patarimai, kaip apsisaugoti ir įveikti peršalimo ligas...
Atėję žiemos šalčiai ir sniegas suteikė galimybę išlįsti laukan ir pasimėgauti šio sezono pramogomis. Tačiau be tinkamos apsaugos su šaltu oru susijusių traumų pasitaiko ir aukštesnėje kaip 0°C temperatūroje, ypač jeigu pučia stiprus vėjas arba sudrėkę rūbai. Svarbų vaidmenį vertinant su šalto oro sąlygomis susijusias traumas atlieka abu – ir temperatūra ir laikas, praleidžiamas lauke...
Chemoterapija padeda gydyti vėžinius susirgimus, tačiau ji taip pat gali turėti tam tikrą šalutinį poveikį. Prieš pradedant chemoterapiją, būtinai paklauskite gydytojo šių klausimų...
Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad atvėsus orams, graužikai pradeda atakuoti žmonių būstus: naminės pelės ir žiurkės - užkrečiamųjų ligų sukėlėjų šaltinis. Dėl šios priežasties sąveikaudami su žmonėmis, graužikai gali platinti užkrečiamąsias ligas: jersiniozę, leptospirozę, trichineliozę, salmoneliozę, hemoraginę karštligę, marą, tuliaremiją ir kt. Pastebėta, kad Kauno apskrities gyventojai šaltuoju metų laikotarpiu serga dažniau – jersinioze.
Susirgus, prieš pradedant gydymą, visuomet pravartu pamatuoti temperatūrą. Kūno temperatūra atspindi sveikatos būklę ir įspėja apie galimą susirgimą. Termometrų yra įvairių – tad kurį išsirinkti?
 1-30     31-60    >>
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7