Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Ar hipertenzija gali sukelti galvos skausmus?
www.infomed.lt parengta pagal www.medscape.com
2009 03 18


Hipertenzija, padidėjęs kraujospūdis Sergančiųjų hipertenzija vis daugėja. Greitosios medicinos pagalbos gydytojai neretai susiduria su pacientais, kurių padidėjęs kraujo spaudimas ir kurie atvykę į ligoninės priimamąjį skundžiasi galvos skausmu. Kai kurie pacientai, padidėjus kraujospūdžiui ir prasidėjus galvos skausmui, nepagrįstai mano, jog šį sukelia būtent hipertenzija.

Ką rodo medicinos tyrimų patirtis?

Maždaug prieš šimtą metų visuomenė buvo pradėta mokyti, kad galvos skausmą gali sukelti nekontroliuojama hipertenzija. Kiek vėliau mokslininkai siūlė hipertenzijos ir galvos skausmo sąsają aiškinti psichologiniu aspektu: atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad pacientai, nežinoję sergantys hipertenzija, skundėsi galvos skausmu mažiau negu tie, kurie diagnozę žinojo. Atliekant tyrimus su aukštą kraujospūdį kontroliuojančiais vaistais, nustatyta, kad šie slopina ir galvos skausmą, o tai taip pat turi įtakos besiformuojančioms pacientų asociacijoms.

Medicinos literatūroje esti prieštaringų nuomonių, tačiau daugelis išsamių tyrimų sąsajos tarp hipertenzijos bei galvos skausmo neaptiko ir šiuo metu nėra jokių konkrečių įrodymų, kurie pagrįstų priežastinį ryšį tarp šių negalavimų.

Susiję straipsniai:

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 40 + 37 - 17 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7