Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Augaluose slypi sveikata ir gyvybingumas
parengė oficialus Jamieson atstovas Lietuvoje UAB Limedika
2009 07 29

Lucerna Medicato SativaArtėjant rudeniui daugelis žmonių pajunta, jog per vasarą sukaupta energija pradeda po truputį sekti. Vis dažniau apie save primena šiltuoju metų laiku primiršti negalavimai, galvą kelia peršalimo ligos ir pan. Tad norom nenorom pradedi galvoti, kaip grąžinti prarastą gyvybingumą ir sustiprinti savo organizmą. Juolab kad prieš akis dar ilga ir niūri žiema.

Apie tai, kokią reikšmę mūsų sveikatai ir gerai savijautai turi vitaminai ir mineralai, yra girdėjęs kiekvienas žmogus. Tad apie jų vartojimą šiuokart nekalbėsime. Verčiau aptarkime kuo gali būti naudinga mums gamtos dovanojama stiprybė, sukaupta augaluose.

Liucerna - pažįstama nepažįstamoji

Liucerna (medicago sativa L.) – maistinis augalas, pasižymintis ir maistinėmis, ir gydomosiomis savybėmis.

Mėlynžiedė liucerna - nuo seno žinomas gyvybingumo šaltinis. Šis augalas unikalus tuo, kad jame esančios medžiagos saugo organizmą nuo toksinų, palaiko širdies ir kepenų veiklą, gerina virškinimą ir apetitą, didina organizmo atsparumą.

Prieš daugelį amžių Senovės Kinijos gydytojai naudojo jaunus liucernos lapus esant skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimų. Tradicinėje indų ajurvedinėje medicinoje liucerna buvo vartojama virškinimui gerinti. Ajurvedos specialistai pastebėjo, kad šis augalas padeda pasišalinti skysčių pertekliui iš organizmo pasišalinti, veiksmingas nuo artrito.

Šiaurės Amerikos indėnai šį augalą vartojo geltai gydyti ir kraujo krešumui gerinti. 19-ajame amžiuje JAV gydytojai liucerną rekomendavo kaip tonizuojamąją priemonę sutrikus virškinimui, esant dispepsijai, pasireiškus anemijai, praradus apetitą siekiant, kad būtų geriau pasisavinamos maisto medžiagos. Antžeminė liucernos dalis buvo vartojama maitinančių motinų laktacijai gerinti, o iš liucernos sėklų gaminami kompresai, kuriuos dėdavo ant negyjančių žaizdų ar vabzdžių įgėlimo vietų.

Cheminė sudėtis


Liucerna - tai unikalus silicio ir boro šaltinis. Boras reikalingas aktyviosios vitamino D formos gamybai ir normaliai kaulų struktūrai. Liucerna – augalas, turintis gerai išsivysčiusią šaknų sistemą, turtingas karotinų, aminorūgščių, mineralų ir vitaminų šaltinis. Liucerna turtinga kalcio, magnio, fosforo, kalio, vitaminų A,D,K, izoflavonoidų, mikroelementų, proteolitinių fermentų. Ji vartojama cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti, visam žmogaus organizmui sveikatinti. Šis augalas praturtina kraują ir limfą neorganiniais mineralais, stabdo kraujavimą sergant virškinimo organų opomis.

Daug ląstelienos turinti liucerna priklauso ankštinių šeimai. Liucerna turi daug žmogaus organizmui naudingų savybių, todėl vartojama kaip biologiškai aktyvus maisto papildas. Manoma, kad šis augalas mažina cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje, gerina širdies ir kepenų veiklą, švelnina klimakterinio laikotarpio simptomus, padeda nugalėti nuovargį ir suteikia energijos.

Liucernos sudėtyje yra tokių veikliųjų medžiagų, kaip antai: saponinai, flavonai, izoflavonai ir kumarinų vediniai, ląsteliena, baltymai, vitaminas A, B1, B6, C, E, K, kalcis, magnis, fosforas, kalis, geležis ir cinkas, polinesočiųjų riebalų rūgščių, keletą proteolitinių fermentų, skaidančių baltymus ir skatinančių jų pasisavinimą.

Atlikus bandymus su gyvūnais paaiškėjo, kad liucernoje esantys saponinai skatina cholesterolio pasišalinimą iš organizmo ir stabdo aterosklerozinių plokštelių susidarymą kraujagyslėse. Vėliau buvo patvirtinta, kad šis poveikis būdingas ir žmogaus organizmui.

Liucernoje esantys saponinai, panašiai kaip esantieji ženšenyje, pasižymi adaptogeniniu poveikiu bei stimuliuoja širdies kraujagyslių ir nervų sistemą.

Antiuždegiminis poveikis


Liucernoje esantys izoflavonai pasižymi panašiu poveikiu kaip estrogenai, todėl liucerna vartojama menopauzės simptomams, karščio bangoms mažinti.

Vitaminas K svarbus kraujo krešėjimo procesui: būtinas kepenyse protrombinui (medžiaga, kuri skatina kraujo krešėjimą) susidaryti. Esant kraujavimui, ji normalizuoja, skatina kraujo krešumą – stiprindama kraujagyslių sieneles ir skatindama protrombino gamybą.

Veikliosios liucernos medžiagos šarmina skystąją mūsų organizmo terpę, ir tai suteikia šiam augalui kraują ir kepenis valančių savybių. Liucerna skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo, stimuliuoja prostatos liaukos sekreto skyrimąsi, normalizuoja vandens bei druskų ir purinų apykaitą. Kaip žinome, sutrikus purinų apykaitai organizme vystosi sunkiai išgydoma, labai skausminga liga – podagra.

Liucerną labai tikslinga vartoti esant žarnyno ir virškinamojo trakto veiklos sutrikimų, ji normalizuoja medžiagų apykaitą.

Liucerna – vienas iš nedaugelio augalų, kurio sudėtyje yra augalinės kilmės fluoro, kurį organizmas visų pirma kaupia dantų audiniuose. Jis skatina dantų emalio formavimąsi ir padeda apsaugoti dantis nuo karieso.

Ar Lietuvoje yra preparatų, kurių sudėtyje būtų liucernos?

Maisto papildas Alfalfa – natūrali vitaminų, mineralų bei maisto medžiagų pagalba augančiam ar nusilpusiam organizmui.

Alfalfa – natūralus vitamininis maisto papildas organizmui stiprinti. Vienoje jo tabletėje yra net 650 mg antžeminės liucernos dalies. Tai kiekvienam naudinga, ypač rekomenduotina vartoti vaikams ir pagyvenusiems žmonėms, esant fiziniam silpnumui, sutrikus kraujo krešumui, vandens bei druskų apykaitai, po didelių apkrovų, krūtimi kūdikį maitinančioms motinoms - laktacijai gerinti.

Skaityti komentarus (3)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 4 * 9 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7