Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Klausos sutrikimas – globalinė sveikatos problema
www.infomed.lt parengta pagal UAB Biomedikos Techninis centras www.klausosaparatai.lt
2010 01 29

Klausos surikimų turi apytiksliai 800 milijonų žmonių visame pasaulyje. Iki 2015 metų šis skaičius gali siekti 1,1 milijardo. Per pastaruosius 20 metų keletas Europos mokslinių įstaigų tyrinėjo šiuos sutrikimus suaugusiųjų tarpe. Tyrimų rezultatai šiek tiek skyrėsi tarpusavyje, priklausomai nuo pritaikytų vertinimo metodų, tačiau bendri rezultatai buvo gauti tokie:

- 16,9 % turi silpną klausos sutrikimą
- 4,6 % turi vidutinį klausos sutrikimą
- 0,9 % turi vidutiniškai sunkų ar žymų klausos sutrikimą

Daugiau kaip 90% sulaukusiųjų 80 metų amžiaus bei vyresnių žmonių, turi tam tikrą klausos sutrikimo laipsnį. Tačiau, vis dėlto, amžius nėra vienintelė klausos pablogėjimo priežastis.

Klausos pablogėjimas yra nematomas. Didžiąją laiko dalį jis vystosi lėtai ir be skausmo. Žmonės su pablogėjusia klausa gyvena įprastą gyvenimą tarp tų pačių žmonių, kurie net neįtaria, kad jų artimieji turi problemų su klausa. Dažniausiai, patys jie neigia, turintys tokių problemų, tačiau, vis dažniau nustemba, kad nebesugeba suprasti įprastų pokalbių. Nesusipratimai neigiamai veikia santykius ir privačiame gyvenime, ir darbovietėje. Tokie žmonės pradeda vengti bendravimo, stengdamiesi išvengti nemalonių situacijų. Neigiamas psichologinis klausos pablogėjimo poveikis ilgainiui tampa akivaizdus. Kuo didesnis klausos praradimo laipsnis, tuo didesnė tikimybė kad pacientas, kenčia nuo neigiamų psichologinių padarinių, tokių, kaip padidėjęs nerimas, sumažėjusi savigarba, emocinis nestabilumas ir net depresija ar paranoja.

Gera žinia yra ta, kad šiuolaikinių pažangiausių technologijų dėka, beveik 90% žmonių, turinčių neurosensorinį neprigirdėjimą, gali padėti klausos aparatai. Tinkamai parinkus ir pritaikius klausos priemones, galima gerokai palengvinti bendravimą tokiems žmonėms. Tyrimais įrodyta, kad tai daro teigiamą poveikį šių asmenų gyvenime.


Bloga žinia yra ta, kad nepaisant įrodyto teigiamo klausos aparatų poveikio gyvenimo kokybei, apie 75% pacientų, turinčių pablogėjusią klausą, nusprendžia nesiimti jokių priemonių dėl to, kad ją pagerintų. Tokie žmonės laikosi senamadiškių stereotipų ir vis dar mano, kad nešioti klausos aparatą yra gėdinga. Tokį požiūrį lemia ne tik informacijos stoka apie tolimesnį klausos netekimo progresavimą, kai jokios klausos pagerinimo priemonės nėra naudojamos, bet ir poveikį asmeninio gyvenimo kokybei. Pagal statistiką, daugelis klausos aparatų vartotojų, pirmąjį aparatą įsigyja praėjus maždaug 15 metų nuo tada, kai pirmą kartą sužino, kad turi klausos sutrikimų.

Šiuolaikiniai modernūs klausos aparatai ne tik gerina girdimo garso kokybę, kalbos suprantamumą bei aiškumą, bet ir stebina savo išskirtine išvaizda, nešiojimo patogumu, valdymo paprastumu ir yra ypač mažo dydžio.

Viena didžiausių pasaulyje, bevielių sistemų, klausos aparatų, bei geriau girdėti padedančių priemonių gamintoja, šveicarų kompanija Phonak, bendradarbiaudama su medicinos įstaigomis ir atlikdama mokslinius tyrimus, stengiasi pagerinti gyvenimo kokybę žmonėms su pablogėjusia klausa. Prieš keletą metų ši kompanija sukūrė pažangiausią iš kada nors buvusių klausos technologijų rinkoje, – garso apdorojimo procesorių CORE. Šio procesoriaus pagrindu sukurta ir visa eilė aukštos kokybės klausos aparatų, - vadinamoji CORE kolekcija, su neribotomis audiologinio pritaikymo galimybėmis, daugybe automatinių funkcijų, ypač patikimu grįžtamojo ryšio (švilpimo) slopinimu, klausymo krypties valdymu ir tinkanti visiems klausos netekimo lygmenims.

Daugeliui mūsų, gyvenančių aktyvų gyvenimą, bendravimui su aplinkiniais, reikalingos sąsajos su skirtingo diapazono komunikacijos sistemomis. Šių sistemų naudojimas klausos aparatų vartotojams iki šiol dažnai sukeldavo daug problemų. Šiuolaikiniai CORE kolekcijos produktai, naudodami bevielio Bluetooth ryšio technologiją, suteikia galimybę paprastai ir patogiai kalbėti mobiliuoju telefonu, žiūrėti televizorių, naudotis kompiuteriu, MP3 grotuvu, navigacijos sistema ar kitais audio šaltiniais, garso signalą perduodami į abu klausos aparatus tuo pačiu metu.
 
Galutinai pasirenkant klausos aparatą, finansinis apsvarstymas taip pat atlieka svarbų vaidmenį. Ir, nors kokybė ir daugybę metų teikiama nauda yra neįkainojama, CORE kolekcijos klausos aparatai yra siūlomi visuose kainų segmentuose ir naudojami įvairiausio amžiaus žmonių.

Pagal statistiką, daugelis klausos aparatų vartotojų, pirmąjį aparatą įsigyja praėjus maždaug 15 metų nuo tada, kai pirmą kartą sužino, kad turi klausos sutrikimų. Tačiau per ilgai delsiant, netgi moderniausi klausos aparatai ir geriausi klausos protezavimo specialistai nebegalės padėti.

Bendraukime laisvai. Bendraukime pasitikėdami savimi. Gyvenimas tęsiasi.

Atstovas Lietuvoje:
Biomedikos Techninis centras
Antakalnio g. 36, Vilnius, tel.: 8 5 2709055
Savanorių pr. 104, Kaunas, tel.: 8 37 207392
J.Karoso g. 20, Klaipėda, tel.: 8 46 254441

Skaityti komentarus (3)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 89 + 32 - 39 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7