Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Nosies gleivinės išsausėjimas
www.infomed.lt parengta pagal UAB Giantera
2010 02 20

Nosis – tarsi vartai, pro kuriuos į organizmą patenka gyvybiškai būtinas oro srautas. Kartu su juo į kvėpavimo takus patenka dulkės, mikrobai, cheminės medžiagos ir kiti teršalai.. Nosies ertmė išklota gleivine, kuri išvalo, sušildo ir sudrėkina į plaučius plūstantį orą. Šias funkcijas gali atlikti tik sveika nosies gleivinė. Deja, daugelis žmonių turi nosies gleivinės būklės problemų, iš kurių viena dažniausių – nosies gleivinės išsausėjimas, labiau varginantis šaltuoju metų laiku. Tokia nosies gleivinės būklė gali išsivystyti dėl įvairiausių priežasčių.

Rudenį ir žiemą fiziologinę nosies gleivinės pusiausvyrą neretai pažeidžia sausas šildomų patalpų ar automobilių salonų oras, dažna temperatūrų kaita. Kita gleivinės sausumo priežastis – bendra organizmo dehidratacija: net neženklus skysčių trūkumas organizme sukelia gleivinės išsausėjimą. Prie nosies gleivinės sausumo „prisideda” ir rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu. Tam tikrais atvejais akių, burnos ir nosies gleivinės sausumas išsivysto dėl sudėtingos etiologijos ligos, vadinamos sausuoju keratokonjunktyvitu. Šaltuoju metų laiku viena dažniausių „sausos nosies” priežasčių – vaistai, vartojami gydant ūmias peršalimo ligas. Ypač nosies lašai, vartojami slogai gydyti, vadinamieji dekongestantai. Tokiu poveikiu pasižymi ne vien specialūs lašai nuo slogos. Daugelyje geriamųjų vaistų, vartojamų peršalimo ligų simptomams palengvinti, taip pat yra veikliųjų medžiagų, sutraukiančių nosies gleivinės kraujagysles ir „atkemšančių“ nosį. Be to, sausinamasis poveikis nosies gleivinei būdingas ir tam tikriems lėtinių ligų gydymui vartojamiems vaistams (pvz., antihistamininiams, kai kuriems širdies kraujagyslių sistemą veikiantiems medikamentams).

Kodėl nosies gleivinės išsausėjimas žalingas?

Jau minėjome, jog tik sveika nosies gleivinė yra pajėgi atlikti svarbiausią savo funkciją – saugoti mūsų organizmą nuo ligas sukeliančių virusų, bakterijų ir kitų teršalų. Susilpnėjus jos funkcijoms padidėja galimybė susirgti viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų uždegimu, o sumažėjus organizmo atsparumui – susirgti gripu. Taigi šaltuoju metų laiku, kai daugelis mūsų sergame nesunkiomis infekcinėmis peršalimo ligomis, susidaro savotiškas ydingas ratas. Susirgę sloga, lašiname į nosį ją „atkemšančius“ lašus, kurie sausina nosies gleivinę, kartu klodami pamatą naujai infekcinei ligai. Ir taip – pasaka be galo... Reikėtų žinoti, jog ilgalaikis nosies gleivinės išsausėjimas ir jos pažeidimai skatina ir alerginės slogos, kurią išgydyti nelengva, vystymąsi.

Ar galima išvengti nosies gleivinės išsausėjimo?

Anksčiau aptarėme svarbiausius nosies gleivinės išsausėjimą skatinančius veikinius. Akivaizdu, jog daugelis jų yra subjektyvūs, t.y. priklauso nuo mūsų įpročių ir gyvensenos. Todėl šiek tiek tai pakoregavus galima išvengti ne tik diskomfortą sukeliančio nosies sausumo pojūčio, bet ir užkirsti kelią mus puolančioms infekcijoms.
Visų pirma reikia palaikyti optimalų skysčių balansą organizme. Priminsime, jog suaugusiam žmogui per dieną reikia išgerti maždaug du litrus skysčių. Nosies gleivinės išsausėjimo antrosios priežasties – sauso patalpų oro taip pat galima išvengti: reikia drėkinti patalpas ir palaikyti jose normalų mikroklimatą. Tam tikrai nebūtina įsigyti modernų patalpų drėkintuvą – pakanka netoli šildymo įrenginių pastatyti indą su švariu vandeniu.
Kraujagysles sutraukiančių medikamentų sausinamojo poveikio nosies gleivinei galima išvengti, jei lašais nuo slogos nepiktnaudžiaujama, tiksliai laikomasi jų dozavimo ir vartojimo rekomendacijų.

Neabejotinai vienas rezultatyviausių metodų, siekiant išsaugoti sveikos nosies gleivinės funkcijas – tinkama nosies higiena, sistemingas jos plovimas ir drėkinimas specialiu jūros vandeniu.

Pagiriamasis žodis Physiomer izotoniniam jūros vandeniui

Jūros vandens produktai Physiomer – neskiestas jūros vanduo, natūraliai prisotintas mineralų druskų ir oligoelementų (kalcio, magnio, geležies, vario, mangano, cinko, seleno ir kt.), kurie stiprina natūralias apsaugines nosies gleivinės savybes. Į nosies landas įpurškus izotoninio jūros vandens Physiomer, jo srovė mechaniškai pašalina įvairius nešvarumus, dulkes ir galimai žalingus mikroorganizmus bei sudrėkina nosies gleivinę.

Jūros vanduo Physiomer yra sterilus, jo sudėtyje nėra konservantų, druskos (NaCl) koncentracija atitinka izotoninę žmogaus organizmo skysčių koncentraciją. Physiomer produktus kasdienei nosies higienai be jokių apribojimų rekomenduotina vartoti visiems šeimos nariams nuo pat gimimo.

Itin efektyvus organizmo apsauginis barjeras susidaro, jei Physiomer vartojame rytais, prieš patekdami į žmonių susibūrimo vietas (viešasis transportas, mokyklos, vaikų darželiai, gydymo įstaigos ir pan.). Idealu, jei ilgainiui sistemingas nosies ertmės plovimas jūros vandeniu Physiomer jums taps toks pat įprastas, kaip dantų valymas ar rankų plovimas.

physiomer

Skaityti komentarus (32)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 111 - 81 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7