Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Saugokite savo klausą, nes galite jos netekti
www.infomed.lt parengta pagal UAB Biomedikos Techninis centras www.klausosaparatai.lt
2010 01 29

Kasdieninis mūsų gyvenimas yra pilnas įvairiausių garsų. Tačiau stiprūs garsai gali visam gyvenimui sugadinti klausą. Nuolatinis stipraus garso poveikis gali būti rimta problema daugelyje darboviečių, ne tik statybvietėse ir gamyklose, bet ir kitokio pobūdžio darbo aplinkoje, pavyzdžiui, fermose ar baruose, mokyklose ar koncertų salėse. Kad ir kokia būtų darbovietė, daug laiko praleidžiant tokiose vietose, kur garso stiprumas siekia 85 dB ir daugiau, nuolatinis stipraus garso poveikis tampa žalingu ir gali sukelti klausos pažeidimą.

Kaip suprasti, kad jūsų klausa silpsta? Kalbėtis pasidaro sunku arba nebeįmanoma, atsiranda nuolatinis zvimbesys ausyse, pradeda varginti gatvės triukšmas, žmonių susibūrimo vietos, pasidaro sunku naudotis telefonu, didžiąją dalį dienos Jums yra užgultos ausys, net jei klausa kitą dieną vėl susitvarko. Tačiau dažniausiai klausa genda pamažu. Kai pastebėsite klausos pablogėjimą, bus jau tikriausiai per vėlu.

Kiek laiko praeina, kol stiprus garsas tampa pavojingu ir sukelia klausos pažeidimą? Kokios veiklos rūšys yra itin pavojingos? Plačiau apie tai pridėtose lentelėse.


Garso stiprumas dB(A) Be klausos apsaugos (per 24val.)
85 8 valandos
88  4 valandos
91 2 valandos
94 1 valanda
97 30 minučių
100 15 minučių
103 7,5 minutės
106 < 4 minutės
109 < 2 minutės
112 apie 1 minutę
115 apie 30 sekundžių

Veiklos rūšis Garso stiprumas dB(A)
Disco / Rock koncertas 110
Diskinė pjovimo mašina 105
Sporto renginiai 100
Motosportas 95
Vidutinis gamyklos triukšmas 90
Triukšmingas vakarėlis 85

Lėktuvo piloto kabina

80


Sugebėkime išsaugoti tai, ką jau turime


Naudojant vien paprastas ausines ar ausų kamštukus, garso stiprumas sumažinamas apie 30-40 dB, tačiau tuomet ne visi garsai yra girdimi aiškiai. Norintiems girdėti natūralesnį garsą, šnekamąją kalbą, muzikinius garsus, neišsiimant klausos apsaugos, patartina naudoti EXINORE įdėklus su filtrais, kurie slopina garsą nuo 125 Hz iki 8 kHz dažnių diapazone, tačiau tiek, kad visi garsai taptų girdimi aiškiai, bet kiek tyliau, tuo pačiu apsaugodami klausą nuo žalingo stipraus garso poveikio.
EXINORE klausos apsaugos įdėklai gali būti dviejų tipų: individualiai (pagal ausų atspaudus) pagaminti bei standartinės formos. Šie, aukščiausios kokybės ausų įdėklai, atitinka visus ES standartų reikalavimus. Sėkmingai naudojami klientų ir vertinami visame pasaulyje.
Individualiai pagamintų EXINORE klausos apsaugos įdėklų, kurie padės Jums išsaugoti savo klausą bei geriau jaustis ir susikalbėti triukšmingoje aplinkoje, jau galima užsisakyti ir Lietuvoje.

Taip pat jau galima įsigyti ir standartinės formos (jų nereikia gaminti individualiai) apsaugančių nuo triukšmo ausų įdėklų su slopinimo filtrais ER20.

Atstovas Lietuvoje:
Biomedikos Techninis centras
Antakalnio g. 36, Vilnius, tel.: 8 5 2709055
Savanorių pr. 104, Kaunas, tel.: 8 37 207392
J.Karoso g. 20, Klaipėda, tel.: 8 46 254441

Skaityti komentarus (41)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 10 * 7 - 9 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7