Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
7 patarimai tobulam miegui
Parengta pagal health.com

Jūs padarėte viską, kad pašalintumėte vėlyvą vakarą suvartoto kofeino poveikį, pasirūpinote, kad Jūsų miegamasis būtų jaukus ir tamsus, nežiūrėjote siaubo filmų. Kodėl vis tiek vartotės ir negalite užmigti? Kai kurie jūsų įpročiai gali trukdyti Jūsų miegui Jums to net nežinant, teigia Kirsten L. Knutson, Čikagos universiteto mokslų daktarė ir miego specialistė.

Ilgalaikis, lėtinis miego trūkumas padidina riziką susirgti diabetu, depresija, širdies ir kraujagyslių ligomis.

Kad ryte pabustumėte žvalūs ir pailsėję, išbandykite 7 patarimus tobulam miegui! Patarimai parengti, remiantis miego elgsenos specialistų rekomendacijomis.

1. Pakeiskite popietės įpročius
Kiekvienas kavos ar arbatos puodelis, išgertas prieš jums einant miegoti, daro poveikį jūsų miegui, todėl reiktų atidžiai rinktis gėrimus popiet. Joan Salge Blake, Bostono universiteto profesorius, rekomenduoja po 16valandos atsisakyti gėrimų, turinčių kofeino: arbatos, kavos, energetinių gėrimų.

2. Rinkitės „miego maistą“
Svarbu išvengti sunkaus, gausaus maisto prieš miegą, tačiau kai kurie maisto produktai gali padėti užmigti. Profesorius teigia, kad baltymų, triptofano turintis maistas rekomenduojamas vakare, nes triptofanas (yra piene, kalakutienoje,  migdolo riešutuose, avižose, varškėje ir kt.) verčiamas miego reguliatoriumi serotoninu.

3. Gurkštelkite vyno 2-3 valandas prieš miegą

Nors alkoholis padeda atsipalaiduoti ir užmigti greičiau, antra miego ciklo pusė būna nerami ir dėl to nepailsima. Alkoholis trumpina gilaus miego fazę ir didina pabudimą iš miego. Patariama vyną gerti vakarienės metu, kad jo poveikis sumažėtų (John E. Brown).

4. Pasimėgaukite karšta vonia iš anksto

Keista, bet karšta vonia gali neleisti Jums užmigti, nes pakilus kūno temperatūrai organizmui reikia atvėsti. Todėl nereikėtų mėgautis karšta vonia prieš pat einant miegoti (J. Todd Arnedt, Mičigano universiteto Miego elgsenos medicinos programos vadovas).

5. Pasiruoškite miegui
Atlikite kelis ramius, tonizuojančius jogos pratimus prieš miegą. Tai gali padėti nuraminti mintis, normalizuoti kvėpavimą, sumažinti raumenų įtempimą, nedidinant širdies ritmo.

6. Pasirūpinkite miego nuotaika
Miegant kambarys turėtų būti tamsus, tačiau ir prieš miegą pritemdykite šviesas kambaryje, nes ryški šviesa gali trukdyti užmigti (J. Todd Arnedt).

7. Išjunkite savo mobilųjį telefoną
Naudojimasis telefonu lovoje gali jus išblaškyti ir išjungus jį, bus sunkiau užmigti (Kirsten L. Knutson). Gali būti, kad net vibracija sutrikdo miegą, jei žmogus ją išgirsta ir atsako. Dėl to patariama išjungti mobilųjį likus valandai iki miego ar palikti kitame kambaryje. Taip pat verta investuoti į žadintuvą, kad nebūtų preteksto laikyti telefoną šalia, o pailsėjus ryte nereiktų spausti „atidėti“ :)

Visi eame skirtingi, todėl ir mūsų įpročiai prieš miegą skiriasi. Kas padeda užmigti ir puikiai išsimiegoti Jums?

Skaityti komentarus (5)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 50 / 9 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7